Vajinal deformasyonlar cinsel hayatı olumsuz etkiliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genital estetikte amaç mevcut şekil bozukluklarını düzeltmek ve kişiyi estetik bir genital yapıya kavuşturmak olduğunu belirten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oygar Aytekin sözlerine şöyle devam etti, “Labioplasti (minör) adıyla neredeyse herkesin ismen tanıdığı uygulama ile iç dudaklardan birinin veya ikisinin birden büyümüş olması durumunun düzeltilmesidir. Bisiklete binerken, otururken veya dar pantolonda kumaş arasına sıkışmak suretiyle acı vermesi, külottan, bikini veya mayodan taşarak, kabarıklık yaparak rahatsız etmesi, cinsel ilişki sırasında sıkıntı yaratması durumlarında yapılır. İç dudakların büyütülmesi ise söz konusu değildir. Ancak yanlış cerrahi sonucu iç dudaklar aşırı küçültülmüşse, yok edilmişse, amputasyondan bahsederiz ve bunları tekrar oluşturmak için çeşitli yöntemler tarif edilmiştir.

Dış dudaklar için durum farklıdır. Bunlar hem küçültülebilir hem de büyütülebilir. Elbette burada büyütmeden kastımız boyutlarının irileştirilmesi değil, sadece dolgunluğunun arttırılmasıdır. Büyük olması durumunda gerekliliğe bağlı olarak sadece deri veya hem deri hem de yağ alma yapılır.

Liposuction yapılarak sadece yağ dokusunun alınması, dış dudakları oluşturan derinin sarkmasına ve dolayısıyla yaşlı bir görünüm kazanmasına sebep verebilir.

Dış dudakların buruşuk ve sönmüş balon görünümü, dolgunlaştırmayla giderilerek harika ve genç bir görünüm kazandırmak son derece kolaydır. Dolgunlaştırma amaçlı olarak hazır dolgu kullanılabileceği gibi vücuttan alınan dokuların kullanılması da mümkündür.

Doğumdan sonra vajina daraltma operasyonu tercih ediliyor

Vajina estetiğinde ise sıklıkla vajina daraltma ve G-Noktası büyütme estetikleri tercih edilmektedir. Özellikle doğumdan sonra kaslarından gevşemesinden kaynaklı vajina daraltma tercih edilmektedir. Vajina düz kaslardan oluşan bir borudur ve iç yüzeyi mukoza ile örtülüdür. Vajinoplasti adı verilen işlem uygulanarak vajinayı oluşturan boru sıkıştırılarak vajina daraltılır.

Vajinayla ilgili olarak sıklıkla sorulan diğer estetik ise G-Noktası büyütme işlemidir. Bu işlem de muayenehane şartlarında yapılabilir ve iyileşme süreci neredeyse yoktur. Uygulamada dudak dolgusunda olduğu gibi hazır bir dolgudan duruma göre ortalama 3 ml kullanılır ve kalıcılığı sınırlı olmakla birlikte dolgunun cinsine göre aylar veya bir yıldan fazla olabilir.

Genital estetikte ameliyat her zaman zorunlu değil!

Bu işlemlerin dışında ameliyatsız dolgu işlemiyle de rahatsız olunan kısımlar uygun durumlarda estetik hale getirilebilir. Hasta, büyük dudaklarının buruşukluğundan, dolayısıyla yaşlı görüntüsünden rahatsızsa buraya dolgu işlemi uygulanarak herhangi bir cerrahi işlem olmadan kişinin istediği estetik görüntüye kavuşturulabilir.

Bu dolgu hastaya herhangi bir yağ aldırma işlemi yapılıyorsa kendi yağından da yapılabilir veya sentetik dolgular ile de gerçekleştirilebilir. Bu estetik işlemin kalıcılığı ise dolgu işleminin kalma süresine göre değişim göstermektedir.

Kadınlar erkeklere göre genital estetiği daha çok tercih ediyor

Kadınlar birbiriyle iletişimde olduğu için daha çok estetik olarak rahatsızlık duyuyorlar ve genital estetiği daha çok tercih ediyorlar. Bunların dışında tabii vajina dudakları normalden daha büyükse giyilen kıyafetlerden, bikiniden belli oluyor ve kadınlar bu durumdan da rahatsız oluyor.

Erkekler ise birkaç sebepten estetiğe başvurabiliyor. Erkeklerin en çok tercih ettiği estetik ise penis boyunu uzatmak ve penisi kalınlaştırma işlemleri. Penis uygulanan işlem ile birkaç santim uzatılabiliyor ayrıca penise yağ dokusu enjeksiyon edilerek penisin kalınlaşması sağlanabiliyor.

Genital estetik uygulamaları için kişiyi partneri teşvik edebiliyor

Danışanın estetiği neden istediğini iyi çözümlemek gerekiyor. Bazen kişileri partnerlerinin söylemleri estetiğe teşvik edebiliyor. O nedenle kişinin gerçekten isteyip istemediği, neden istediği hekim tarafından sorularla iyice anlaşılmalıdır. Genital bölgesinden memnun olmayan ve kendi tercihi ile genital estetik olan kişilerin hem psikolojik olarak hem de cinsel hayatı olumlu etkilenmektedir.

Yukarıda sayılan işlemler uygun durumlarda muayenehane ortamında lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir. İyileşme süreci oldukça hızlıdır. Genital estetikten sonra genellikle üç dört gün içinde kişiler günlük hayatına dönebilir. Genital estetikten sonra belirli bir süre, duruma göre birkaç hafta cinsel perhiz yapılmalıdır. Ayrıca bisiklete binmekten ata binmekten veya motor kullanmaktan uzak durulmalıdır.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vajinal deformasyonlar cinsel hayatı olumsuz etkiliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Otuz Dört - Dünya'dan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin