Teknoloji

Yeni Google TV’lerin kumandası kendi kendini şarj edecek

600x338gunes enerjisiyle sarj olan google tv kumandasi tanitildi

gunes enerjisiyle sarj olan google tv kumandasi tanitildi159484 0 Android TV ve Google TV aygıtları için referans uzaktan kumandalar tasarlamak üzere Google ile birlikte çalışan TW Electronics, CES 2023’te Google TV’ler için yeni televizyon kumandasını tanıttı. Şirketin Exeger ile birlikte geliştirdiği yeni uzaktan kumanda, ortam ışığından faydalanarak kendi kendini şarj edebiliyor. Alt kısımdaki ışık gücünü elektriğe dönüştüren fotovoltaik (güneş pili) panel sayesinde bu gerçekleşiyor.

TW’nin güneş güçlü uzaktan kumandasının ne vakit çıkacağına dair bir bilgi yok. Fakat pille çalışan klasik Google TV uzaktan kumandalarına kıyasla üretim maliyetinin değerli ölçüde yüksek olduğunu düşündüğümüzde, başlangıçta sırf üst düzey Google TV aygıtlarıyla gelmesi olası.

Samsung, güneş gücü ve radyo dalgalarını kullanarak şarj olan uzaktan kumandaya sahip TV’leri uzun müddettir piyasada. Güneş güçlü TV kumandaları, hem ortada sırada pil değiştirme gereksinimini ortadan kaldırıyor hem de pillerin ürettiği atıkları azaltıyor. Bu ortada Samsung, geçtiğimiz yıl WiFi routerlardan yayılan radyo dalgalarını kullanarak şarj olabilen uzaktan kumandasını tanıttı lakin hâlâ bu kumandayla gelen TV’leri göremedik.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu