Güncel

Van Gölü’nde gün batımı

van golunde gun batimi 58b99

Gün batımının en hoş izlendiği yerlerden biri olan Van Gölü’ne kıyıları bulunan Bitlis’in Ahlat ilçesindeki kıyılarda, güneş kente her veda ettiğinde ortaya doyumsuz görünümler çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük, sodalı özelliği ile de dünyanın en büyük gölü olan Van Gölü’ne kıyısı bulunan Ahlat ilçesinde seyrine doyumsuz gün batımı imgeleri ortaya çıkıyor.

Van Gölü üzerinde, akşam saatlerinde, güneşin ufuk noktasına yaklaşması ile oluşan kızıllık, göz alıcı bir renge bürünürken ilçenin kıyısında bulunan eski ve yeni iskeleye inen vatandaşlar, oluşan görüntüyü hem izlemenin keyfini yaşıyor hem de ortaya çıkan hoş imgeyi cep telefonlarıyla kaydediyor.

“Gerçekten bu hoşluğun herkes tarafından görülmesi gerekiyor”

Arkadaşları ile birlikte kıyıdaki eski iskelede gün batımının oluşturduğu hoş imgeyi izleyen ve fotoğraflayan Ahmet Yamlı, “Ahlat’ta Van Gölü’nün kıyısında iskeledeyiz şu anda. Hem eski iskele hem de yeni iskele gün batımını izlemek için sahiden çok hoş bir yer. Bizde bu saatte gün batımını izlemek ve fotoğraflamak için buraya geldik. Nitekim bu hoşluğun herkes tarafından görülmesi gerekiyor. Bizde herkesi bu hoşluğu görmek için buraya davet ediyoruz.” dedi.

van golunde gun batimi 58b81669
van golunde gun batimi 58b84459
van golunde gun batimi 58b87792
van golunde gun batimi 58b8a893
van golunde gun batimi 58b8d709

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu