Teknoloji

Valorant ve League of Legends’in gerisindeki Riot Games işten çıkarmalara başlıyor

600x338riot games isten cikarmalara basliyor e spor etkilenebilir

riot games isten cikarmalara basliyor e spor etkilenebilir159552 0 Daha evvelki haberlerimizde dev teknoloji firmalarının binlerce kişiyi işten çıkarmaya başladığını bildirmiştik. En büyük teknoloji firmaları yaklaşık 60.000 çalışanını işten çıkartıyorken emsal bir durum oyun endüstirisne de sıçramış vaziyette. Aktarılanlara nazaran Riot Games, işten çıkarmalara başlayacak. 

Riot Games’te işten çıkarmalar başlıyor

Konu hakkında Riot Games’ten rastgele bir yalanlama yahut onaylama gelmemiş durumda lakin tezin sahibi teknoloji firmalarındaki işten çıkarmaları duyuran muhabir Jacob Wolf. Wolf, göndermiş olduğu tweette Riot Games’in 19 Ocak’tan itibaren işten çıkarmalara başladığını bildirdi. Şimdilik ise kaç kişinin işten çıkartıldığı belirsizliğini koruyor. 

Öte yandan aktarılanlara nazaran işten çıkarmaların büyük bir kısmı insan kaynakları, dayanak ve e-spor bölümlerinde yapılıyor. Öte yandan Riot Games geçmişte büyük çaplı işten çıkarmalar yamamıştı. Hasebiyle şirketin günümüzde yaşanılan ekonomik zorluklardan etkilendiğini söyleyebiliriz. 

Riot Games bir mühlet evvel 2023 için yatırımlarını artıracaklarını lisana getirmiş ve League of Legends için şimdiye kadar en büyük bütçeyi ayırdığını açıklamıştı. Öte yandan LoL’ün yeni dönemi için yayınlanan sinamatik görüntü ise kalitesizliği nedeniyle oyuncuların yansısını çekmiş ve yapılan açıklamalara soru işaretiyle bakılmasına neden olmuştu. Bununla birlikte Riot Games, League of Legends IP tabanlı dövüş oyunu Project L, hack-and-slash ARPG şeklinde Project F ve isimsiz MMORPG projeleri üzerinde çalışıyor. Hayli sevilen Netflix Arcane animasyonunun ise ikinci dönemi üretim etabında. 

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu