Teknoloji

TurkNet için e-Devlet ile Dijital Kimlik Doğrulama nasıl yapılır?

600x338turknet icin e devlet ile dijital kimlik dogrulama nasil yapilir

turknet icin e devlet ile dijital kimlik dogrulama nasil yapilir159489 0 TurkNet müşterilerine 1.000 Mbps’ye varan süratte download (indirme) ve upload (yükleme) suratları sunuyor. Tüm abonelerine uygun fiyatlarla taahhütsüz, özgür ve kotasız biz hizmet veren TurkNet’e müracaat yapmak artık büsbütün uçtan uça dijitalleşti

Dijital Kimlik Doğrulama nedir?

TurkNet’e müracaat yaparken e-Devlet üzerinden Dijital Kimlik Doğrulama hizmetini kullanarak sürat kazanabilirsiniz. Abonelik mukavelesini onaylamak için kargo, kurye yahut evraklarla uğraşmadan büsbütün tamamen e-Devlet üzerinden sadece 3 dakikada kimlik doğrulama sürecinize onay verebiliyorsunuz..

Dijital Kimlik Doğrulama hizmeti kullanılmazsa, müracaat tamamlandıktan sonra belirttiğiniz adrese kurye ile mukaveleniz gönderiliyor. Mukaveleyi imzalayarak tekrardan kapınıza gelen kuryeye teslim ediyorsunuz. Evraklarınız ulaştıktan sonra müracaatınız onaylanıyor ve heyetim süreçleri başlıyor. Dijital Kimlik Doğrulama hizmetini kullandığınızda ise kurye ve fiziki imza ile uğraşmadan yalnızca 3 dakika içerisinde dijital kimlik doğrulama onayınızı tamamlayabiliyorsunuz. Böylelikle kurye ile ortalama 3 gün süren kontrat onay adımı, uçtan uça dijitalleşme ile e-Devlet üzerinden halledilmiş oluyor.

Dijital Kimlik Doğrulama nasıl yapılır?

 1. TurkNet’e müracaat sayfasındaki Kimlik ve Ödeme Bilgileriniz adımında bulunan Sözleşme Onayı ve Kimlik Doğrulama başlığı altında iki seçenek göreceksiniz: Dijital Kimlik Doğrulama ve Kurye ile Kimlik Doğrulama. Bu basamakta Dijital Kimlik Doğrulama seçeneğini seçip Başvuruyu Tamamla butonuna basın.

  turknet icin e devlet ile dijital kimlik dogrulama nasil yapilir159489 1
 2. Bu evreden sonraki süreçleri e-Devlet üzerinden yapacaksınız. e-Devlet’e giriş yaparak arama kısmına “E-kayıt başvurusu onay işlemleri” yazın yahut TurkNet tarafından size iletilen ilişkiye tıklayın. İlgili hizmete tıklayın.
 3. E-kayıt başvurusu onay süreçleri sayfasında İşletme/sağlayıcı tipi kutucuğunu “Haberleşme”, İşletme/Sağlayıcı kutucuğunu ise TurkNet olarak işaretleyin.

  turknet icin e devlet ile dijital kimlik dogrulama nasil yapilir159489 2
 4. Bir sonraki sayfada onay bekleyen müracaatınızı göreceksiniz. Yanındaki Onayla butonuna tıklayın.

  turknet icin e devlet ile dijital kimlik dogrulama nasil yapilir159489 3
 5. Ardından açılan sayfanın en altındaki onay tikini işaretleyin ve Onayla butonuna basın.

  turknet icin e devlet ile dijital kimlik dogrulama nasil yapilir159489 4
 6. Tüm süreçler bu kadar. Dijital Kimlik Doğrulama yaparak abonelik kontratını onaylamış oldunuz. Bu süreci yaptıktan sonra heyetim süreçleriniz başlayacak.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu