Ekonomi

TGSD yola Kaya ve Dikmen ile devam edecek

Hazır giysi sanayisinin öncü sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Giysi Sanayicileri Derneği (TGSD), yeni periyotta de Ramazan Kaya ve Sanem Dikmen ile yola devam edecek.

TGSD’nin 24’üncü Olağan Genel Heyeti İstanbul’da yapıldı. Tek listenin yer aldığı genel heyette katılan üyelerin oy birliği ile seçilen yeni İdare Heyeti, birinci toplantısında Ramazan Kaya ve Sanem Dikmen ile yola devam kararı aldı.

Ramazan Kaya, şurada yaptığı konuşmada, kesimin buraya kadar ‘partner entegre sistem’ ile geldiğini belirterek, “Yeni periyodun şartları ‘tam entegre sistemi’ zorluyor. Bu süreçte mevcut alışkanlıklarımızı ve süreçlerimizi yenileyerek yeni iş modelleri geliştirmeliyiz” dedi.

Hazır giysi ihracatının yüzde 60’ını AB ülkelerine yapıldığını hatırlatan Sanem Dikmen de, bölümün ‘Yeşil Mutabakat’a hazırlanması gerektiğini lisana getirdi. Dİkmen, “Yüksek kapasiteye ve teknolojiye sahip yeşil fabrikalar, hatta yeşil OSB’ler inşa etmek durumundayız” tabirlerini kullandı.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu