Magazin

TAYLOR SWIFT 2023 OSCAR ADAYLARI DIŞINDA BIRAKILDI

Aylar evvelki söylentilerin tersine Taylor Swift’in ‘All Too Well’ isimli kısa sineması Oscar adaylığı kazanamadı. Swift’in ‘Where The Crawdads Sing’ sinemasındaki ‘Carolina’ isimli müziği Oscar aday adaylığı listesinde olsa da en sonunda Swift Akademi Mükafatları adayları listesinde yer almamış oldu.

Lady Gaga ve Rihanna, ‘Top Gun: Maverick’ sinemasındaki ‘Hold My Hand’ ve ‘Black Panther: Wakanda Forever’ sinemasındaki ‘Lift Me Up’ müzikleri ile 2023 Oscar Ödülleri’nde ‘En Uygun Orjinal Şarkı’ kategorisinde adaylıklar kazanırken Swift aday listesi dışında bırakıldı. Swift, ‘Carolina’ müziği ile Altın Küre ve Critics Choice Ödülleri’nde adaylar ortasında yer alırken Akademi Mükafatları, Swift’i seremoni dışında bırakmış oldu. Swift’in ‘All Too Well’ kısa sineması YouTube’da 82 milyonu aşkın izlenim elde etse de aday adayları listesinde bile yer almadı.

Kısa sinemasını Toronto Memleketler arası Sinema Festivali’nde gösteren ve tıpkı vakitte direktörlük tecrübesinden kelam eden Taylor Swift, yakında Searchlight Pictures için kendi senaryosu olan birinci uzun metraj sinemasının de direktörlüğünü üstlencek. Variety’e direktörlük yapmanın uzun bir müddettir hayalleri ortasında olduğundan kelam eden Swift, “Her vakit kıssa anlatmak istemiştim. Her vakit kıssa, şiir ve müzikler yazdım ve bu öykü anlatımı ile geliştim diyebilirim. Ne kadar fazla yaptıysam bu işi o kadar fazla sevdim” demişti. Kendi müzik görüntülerinin direktörlüğünü üstlenme fikrinin ihtiyaçtan doğduğunu anlatan Swift, “Yıllardır kendi görüntülerimin senaryosunu yazıyorum ve 2019’daki ‘The Man’ müziğimin konseptine çok odaklanmıştım. Bu görüntüde bir erkeğe dönüşüp bir erkek olarak yaşıyordum ve bu müzik görüntüsünün direktörünün bir bayan olmasını istemiştim. Erişebildiğim birkaç direktör maalesef farklı projelerde yer alıyorlardı bu nedenle ‘Belki de ben yapabilirim’ diye düşündüm. Ve direktörlük koltuğuna oturduğum anda bunun hayal ettiğimden çok daha fazla tatmin edici olduğunu anladım” dedi.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu