Ekonomi

Suudi Arabistan’dan cümbüş, spor, kültür ve turizme dayanak

yeni haber basligi 6ae1e

Suudi Arabistan, petrol dışı gelir kaynaklarını çeşitlendirme emeliyle yeni bir ekonomik ıslahat programı başlatmıştı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yayınlanan bir habere nazaran; ülkede cümbüş, spor, kültür ve turizme dayanak verecek adımlar atılıyor.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, kültür, turizm, cümbüş ve spor üzere dalları desteklemek emeliyle “Yatırım Aktiflik Fonu” kurduklarını duyurdu.

suudi arabistandan eglence spor kultur ve turizme destek 6af38447

Amaç daha fazla yabancı yatırım çekmek

“Yatırım Aktiflik Fonu”nun hedefi, daha fazla yabancı yatırım çekmek ve kelam konusu dört dalın tesirini üst düzeye çıkarmak için stratejik paydaşlıklar kurulmasını hedeflemek.

2030’a kadar ülkeye 100 milyon ziyaretçi çekmek isteniyor

Bu kapsamda cümbüş, turizm, kültür ve spor bölümlerini desteklemek için milletlerarası standartlara uygun sürdürülebilir bir altyapı geliştirmenin ve 2030’a kadar ülkeye 100 milyon ziyaretçi çekmenin amaçlandığı kaydedilen haberde, fonun 2045 yılına kadar gayrisafi yurt içi hasılaya yaklaşık 7,47 milyar dolar katkıda bulunacağı aktarıldı.

suudi arabistandan eglence spor kultur ve turizme destek 6b071441

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu