Ekonomi

S&P: Global sukuk ihracı azalmaya devam edecek

sp kuresel sukuk ihraci azalmaya devem edecek 637f2

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s (S&P), global sukuk ihracından beklentilerini lisana getiren bir açıklama yaptı.

“Sukuk ihracı bu yıl da 150 milyar dolara gerileyecek”

S&P, 2021’de 170,4 milyar dolar ve 2022’de 155,8 milyar dolar olan global sukuk ihracının bu yıl da 150 milyar dolara gerileyeceğinin iddia edildiğini bildirdi.

Suudi Arabistan örneği verildi

Özellikle Suudi Arabistan üzere hükümetlerin dönüşüm planları olan ve düzgün sermayelendirilmiş bankacılık sistemlerinin tüm projeleri finanse etme kapasitesine sahip olmayacağı ülkelerde, şirketlerin ihraç hacimlerine katkıda bulunma mümkünlüğünün yüksek olduğu aktarıldı.

İslami finans ülkelerindeki ihraççılar ortasında devam eden bir ivme var

Önemli İslami finans ülkelerindeki ihraççılar ortasında güç dönüşümü ile çevresel, toplumsal ve yönetişim hususlarına ait farkındalığın artması nedeniyle devam eden bir ivmenin görüldüğü kaydedildi.

sp kuresel sukuk ihraci azalmaya devem edecek 6381d285

Dijital araçların otomasyonunda klâsik piyasa önde

Büyümeyi hızlandırabilecek ve süreci daha cazip hale getirebilecek dijital araçların otomasyonu ve ihracına yönelik ise sukuk piyasasının klasik piyasanın gerisinde kaldığı söz edildi.

Sukuk nedir? Sukuk, devlet ve şirketlere finansman sağlama aracı olarak ihraç edilen, yatırımcıya faizsiz sabit getiri imkanı sunan finansal sertifikalardır.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu