Magazin

Sivaslının Müslüm Gürses’e benzerliği şaşırttı

sivaslinin muslum gursese benzerligi sasirtti 3adca

Sivas’ta yaşayan Abdülkadir Bayrak, arabesk müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses’e benzerliği ile şaşırtıyor.

65 yaşındaki Bayrak sokağa çıktığında, vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaşıyor.

Zaman vakit Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği’nde arkadaşlarıyla bir ortaya gelen Bayrak, Müslüm Gürses’in kesimlerini söylüyor.

Bayrak, Müslüm Gürses’in vefatından evvel kendisiyle bir ortaya geldiklerini belirterek, ünlü sanatkarın da birbirlerine olan benzerliklerine şaşırdığını söyledi.

“Ona benzemek güzel”

Abdül Kadir Bayrak, unutamadığı anlardan bir adedinin kendisini sokakta gören bir çocuğun baba diyerek kendisine sarıldığını söyleyerek, “Değerli ve sevdiğimiz bir sanatkarımız. Bu yüzden ona benzemek çok hoş bir his. Beni görenler devamlı fotoğraf çektirmek istiyorlar. Ben de kimseyi kırmıyorum ve isteyen herkesle fotoğraf çektiriyorum.

“Beni görünce baba diye koşarak yanıma geldi”

Unutamadığım bir anlardan birisi, bir çocuk annesi ile bir arada yürüyordu. Beni görünce çocuk, baba diye bağırarak koşarak yanıma geldi. Ben de ne olduğunu anlayamadığım için şaşırdım. Sonra Müslüm Baba dedi. O an çok duygulanmıştım.” tabirlerini kullandı.

“İsmini unuttuk, herkes ona Müslüm Baba diyor”

Arkadaşlarından Metin Tanış, Bayrak’ın stilini değiştirmeye çalıştığı taktirde kendisine müsaade etmeyeceklerini söyleyerek, “Sadece tip olarak benzemiyor huy olarak. Âlâ niyetliliği, samimiyetiyle güya Müslüm Baba’nın burada bir şubesi üzere. Herkes tarafından sevilen bir arkadaşımız. Usulünü o değiştirmek istese biz müsaade etmeyiz. Biz onu bu türlü seviyoruz. Biz onun ismini unuttuk, herkes ona Müslüm Baba diyor.” diye konuştu.

sivaslinin muslum gursese benzerligi sasirtti 3add2934
sivaslinin muslum gursese benzerligi sasirtti 3add2465
sivaslinin muslum gursese benzerligi sasirtti 3add2582
sivaslinin muslum gursese benzerligi sasirtti 3add2930
sivaslinin muslum gursese benzerligi sasirtti 3add3338

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu