Magazin

Sivaslı çoban Tarık Kara yanık sesiyle büyüledi

yeni haber basligi 598e0

Sosyal medyanın gündeminde Sivaslı bir çoban var.

Şehre yaklaşık 180 kilometre uzaklıkta bulunan Gürün ilçesi Güneş köyünde çobanlık yapan 35 yaşındaki Tarık Kara toplumsal medyada paylaştığı görüntüleriyle gündem oldu.

Kırsalda çobanlık yaparken okuduğu içli türkülerin imajları toplumsal medyada 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

İzleyenler tarafından beğenilen türküler binlerce yorum aldı. Sivaslı çoban süratle yayılan görüntüleriyle kısa müddette binlerce kişinin sevgisini kazanmayı başardı.

Karşılaştığı ilgi ve sevginin kendisini keyifli ettiğini belirten Kara, cet mesleği olan çobanlıktan vazgeçmeyeceğini lakin desteklenirse müzik dünyasına da girebileceğini söyledi.

“Sesimin milyonlara ulaşması beni çok memnun etti”

Kara, “Ben 35 yaşındayım. Hayatımı çobanlık yaparak idame ettiriyorum. Çobanlık bizim atadan, dededen gelen mesleğimiz. Türkü söylemeyi ve müzik söylemeyi seviyorum. Rabbim bu türlü bir yetenek vermiş, bunu pahalandırmak isterim. Sesimin milyonlara ulaşması beni çok keyifli etti. Beğenip takip edenlere çok teşekkür ediyorum. O denli hoş kanılar ve yorumlar yazıyorlar ki beni çok memnun ediyorlar. Bu hoş yorumları görünce daha hoş türküler söylemek istiyorum. Dilim döndüğü kadar türkü söylemeye devam edeceğim” formunda konuştu.

sivasli coban tarik kara yanik sesiyle buyuledi 59a1e424
sivasli coban tarik kara yanik sesiyle buyuledi 59a1e533
sivasli coban tarik kara yanik sesiyle buyuledi 59a1e428
sivasli coban tarik kara yanik sesiyle buyuledi 59a1e871
sivasli coban tarik kara yanik sesiyle buyuledi 59a1e912

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu