Güncel

Sevgi Konutunda Taciz Savı: Soruşturma Açıldı

s 5581010e113452d9a086c3cc8a23ae7da801815d

Tunceli Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı sevgi meskeninde kalan kız çocuklarının, kurum işçisi E.Ç. tarafından tacize uğradıkları sav edildi. Tezler üzerine valilik idari, savcılık ise isimli soruşturma başlattı.

Bazı kız çocukları, E.Ç’nin kendilerine tacizde bulunduğunu kurumda çalışan diğer işçiye anlattı

s 032090f1f192c75e567fe478f100f1e9e028c0dc

Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü’ne bağlı sevgi konutunda kalan kız çocukları, kurum çalışanı E.Ç.’nin de eşlik ettiği Şanlıurfa ve Mardin seyahatine katıldı. Seyahat sırasında, argümana nazaran, kimi kız çocukları, E.Ç.’nin kendilerine tacizde bulunduğunu kurumda çalışan diğer işçiye anlattı.

Personel de bunu kurum psikoloğuna iletti. Psikolog, çocuklar ve E.Ç. ile görüşerek durumu kuruma bildirdi. Tunceli Valiliği, soruşturma başlatarak, olayla ilgili tutulan tutanakları cumhuriyet başsavcılığına gönderdi.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, isimli soruşturma başlattı

s 93d09d778a7f30caf74770aecfe980207d8eb623

İdari soruşturma başlatan Tunceli Valiliği’nce savların temelsiz olduğunun anlaşıldığı lakin isimli makamların da durumu incelemesi için raporların savcılığa gönderildiği belirtildi. Açıklamada, “İddialara ait süreç bahsin hassasiyeti nedeniyle titizlikle takip edilmiş, kelam konusu savların tarafımıza ulaşmasına müteakip Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğümüzce acilen inceleme başlatılmış, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü’müz ve Sıhhat Müdürlüğü’müz tarafından hususun uzmanı psikolog görevlendirilmeleri yapılmıştır. Uzman psikolog ve toplumsal çalışma uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda düzenlenen raporlarda tezlerin temelsiz olduğu değerlendirilse de hususun isimli makamlarca da incelenmesi için tanzim edilen raporlar Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir” denildi.

Valiliğin raporları göndermesinin akabinde Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, adli soruşturma başlattı.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu