Magazin

SEPHORA BEAUTY MASTERS İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Profesyonel makyaj artistlerinin yetiştirilmesini amaçlayan Sephora Beauty Masters, 12.yılında tekrar en güzel makyaj artistini seçmek için yola çıktı. Bu yıl YSL Beauty işbirliğinde gerçekleşen müsabakada artık heyecanın dorukta olduğu günlerdeyiz. Final gecesinden evvel L’Oréal Türkiye Luxe Divizyon Genel Müdürü Ufuk Batur’a yarış ile ilgili merak ettiklerimizi, hoşluk kesimindeki yenilikleri ve dijital dönüşümü sorduk…

818dcd4b 1d47 461d 8411 e566ed06af9e 10c3a013 ee6e 4e52 b108 7f1133f532d3L’Oréal Luxe Genel Müdürü Ufuk Batur

Sephora x YSL Beauty işbirliği ile gerçekleşen Beauty Masters müsabakasının emeli nedir? Nasıl bir yarış olduğundan bahseder misiniz?

Sephora Beauty Masters 12 yıldan bu yana make up artistlerin makyaj yetkinliklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeye imkan sağlayan dünya çapında özel bir program. Bu sene projenin sponsorluğunu 9.kez yine YSL Beauty üstleniyor. Sephora ve YSL Beauty’nin güçlü işbirliği ve vizyonu ile make up artistler sene uzunluğu eğitim görüyor ve eğitim sonunda yılın en uygun makyaj artisti seçiliyor.

Beauty Masters projesi, Eylül ayında, çok özel bir sanat aktifliği ile startını verdi. 30 yarışmacı ile çıkılan bu yolda çok çeşitli eğitimler, aktiviteler gerçekleştirildi. Orta elemeler ile evvel 16 yarı finalist belirlendi. Artık sırada 8 finalistin yarışıp kazananın belirleneceği final müsabakası var.

Yarışmanın hoşluk bölümüne sağladığı katkı hakkında neler söylemek istersiniz?

Makyajın pandemi sonrası geri dönüşü ve dijitalin hayatımızda hiç olmadığı kadar yer bulmasıyla bir arada projedeki eğitimlerde online ve offline kanalları bir ortada kullanarak ve hoşluk bölümündeki dijital dönüşüme öncülük ettik. Birinci defa make up artistlerin dijital yetkinlikliklerini geliştirmek için workshoplar düzenledik, globalde de hiç yapılmamış bir şey bu. Kesintisiz ve kusursuz bir tüketici tecrübesi sağlamak için saha yatırımlarımızı online’da yaptığımız işlerle desteklemek bizim için çok bedelli.

904dd233 d28d 46c7 864d d79107dc2a88 311754c2 85d9 4e5f 989c 1fb95a5b4dda

Beauty Masters yarışında finale gelindi, bu sene yarışta rastgele bir değişiklik var mı? Kazananları ne vakit öğrenebileceğiz?

Bu sene müsabakanın finalini hiç olmadığı kadar büyük bir halde Mandarin Oriental Hotel’de yapıyor olacağız. 8 finalistimiz 19 Ocak günü davetlilerin önünde canlı bir biçimde yarışacaklar ve kazananlar o gün muhakkak olacak. Yarış makyajları en cool, etkileyici YSL görünümlerinden oluşacak. Heyette Didem Soydan, Rachel Araz, Talihim Adalı ve sunucu olarak Ece Sükan bizimle olacak.

Moda ve hoşluk bölümünde teknoloji kullanımı giderek artıyor. Bunun son ve eğlenceli örneklerinden biri de YSL Beauty’nin akıllı aygıtı Rouge Sur Mesure. Eser bize ne vaadediyor? Türkiye’de nerelerde bulabiliriz?

Rouge Sur Mesure için yanınızda taşıyabileceğiniz bir ruj fabrikası diyebiliriz. Bu akıllı aygıt yapay zeka dayanaklı bir uygulama yardımıyla çalışıyor ve kullanıcılara kendi şahsileştirilmiş rujlarını 10 dakika içerisinde oluşturmalarını sağlıyor. Rouge Sur Mesure ile telefonunuzun kamerasına dilediğiniz renkteki nesneyi göstererek tam o tonda bir ruj yaratabilir ya da kombininizi çekerek renk teklifleri alabilirsiniz. Ruju üretmeden evvel dudağınızda nasıl duracağını da telefonunuzun ekranında görebilirsiniz. Sevdiğiniz tonları aygıta kaydedip isimlendirmeniz de mümkün. Aygıt yurtdışında seçkin noktalarda Türkiye’de ise yalnızca Beymen Şiddetli Center’da mevcut.

7584055c 08e9 4d33 bd32 d6c4750312b1 9aa41207 fb6f 4cec 89d8 8256641d4199

Teknoloji ve hoşluğu buluşturan Beauty Tech kavramının YSL Beauty için değeri nedir, önümüzdeki devirlerde neler göreceğimizle ilgili ipuçları var mı?

L’Oréal Küme olarak kendimizi bir Beauty-Tech şirketi olarak isimlendiriyoruz. Beauty-Tech vizyonumuzun yansımasını küme bünyesindeki tüm markalarımızda görebilirsiniz.

YSL Beauty’nin önümüzde bizi en çok heyecanlandıran projelerinden biri de Scent-Sation. Şahsileştirilmiş koku tavsiyesi sağlamak için sinirbilimden yararlanan YSL Beauty Scent-Sation, tüketicilerin farklı koku ailelerine karşı duygusal yansılarını izleyen ve bunları tahlil ederek eser tekliflerinde bulunan yenilikçi bir tecrübe. Kullanıcılar evvel duyularını harekete geçiren kokularla ilgili anket sorularını yanıtlıyor. Akabinde EEG tabanlı bir kulaklık yardımıyla 25 dakika boyunca kullanıcıları neyin rahatlattığı, neyin onlara güç verdiği, neyin odaklanmalarını sağladığı, neyin hislerini harekete geçirdiği saptanıyor, buna nazaran koku profilleri belirleniyor ve çıkan sonuçlara nazaran koku teklifleri yapılıyor. Bu sene içerisinde kullanıma sunulacak olan Scent-Sation, tüketicilerin geniş koku dünyasında gezinmelerine yardımcı olarak eşsiz bir mağaza içi tecrübe sunuyor.

Özellikle pandemi sonrası lüks kozmetik tüketiminde nasıl değişikler oldu?

Lüks hoşluk eserlerine artan biri ilgi kelam konusu. Lüks bölümü pandemi devrinde herkesin eşitlendiği bir dünyada insanların biricik hissetme dileğine karşılık verdiği için kıymet kazandı. Tüketiciler onlara şahsileştirilmiş eserler ve tecrübeler sağlayan markaları tercih etmeye başladı. Tecrübe odaklı ve araştırarak alışveriş yapan tüketici kitlemiz epeyce büyüdü.

L’Oreal Luxe olarak bu değişim sizi nasıl etkiledi?

Satış kanallarımızda yaptığımız yeniliklerle değişime süratli bir halde adapte olduk ve e-ticaret altyapımızı büyük oranda geliştirdik. Bugün marka web sitelerimizde hoşluk uzmanları tüketicilerimize online olarak eser tavsiye ediyor. Bütün online mecralarımızda yer alan, sanal olarak ruj deneyebildiğiniz bir uygulamamız da var. Tüketicilerimizin eser satın alım sürecinde yaşayabilecekleri problemleri çözmek için ‘anında chat’ uygulamamızı kullanıma sunduk. Bunun dışında da Lancôme ve Kiehl’s web sitelerinde cilt tahlilleri yapıyoruz.

Sadece e-ticarette değil mağazalarımızda da tüketicilerimize sunduğumuz tecrübe bizim için çok kıymetli. Kiehl’s’da Derma Reader, Lancôme’da Skin Screen isimli tekno-güzellik aygıtlarımızla mağazalarda tüketicilerimize özel cilt tahlilleri yapıp, ciltlerinin muhtaçlıklarını belirleyip şahsa özel bakım ve eser uygulamaları öneriyoruz.


Bu bir reklamdır.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu