Magazin

Sarıkamış’ta pistlere yapay karlama

sarikamista pistlere suni karlama 59225

Kış turizm merkezleri, beklenen kar yağışı gerçekleşmeyince devayı yapay karlamada buldu..

Kars Sarıkamış’ta sabaha kadar eksi 5 derece soğukta çalışacak makine yapay kar yağdıracak.

Pistlerde 35 santim kar bulunan Sarıkamış’ta zayıf noktalar yapay kar ile dolduruluyor.

“Suni karlama ile dönemi açmak için uğraşıyoruz”

Suni kar ile pistleri güçlendirdiklerini söz eden kayak merkezinde bulunan bir otelin Genel Müdürü Mehmet Saraçoğlu, “Sarıkamış’ta şuan bir birinci yaşanıyor. Birinci kere yapay kar makinemiz çalıştı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sarıkamış’ta yapay karlama ile kayak dönemi açmak için uğraşıyoruz” dedi.

Sarıkamış Kayak Otelleri Lideri Halit Taş, emeği geçenlere teşekkür etti.

“Sömestr periyoduna kadar zayıf bölgeleri güçlendireceğiz”

Başkan Taş, “Sarıkamış Kayak Merkezi’nde aşikâr bölgelerde kar kahrımız vardı. Bunu çözmek ismine valimizin teşebbüsüyle birlikte bir yapay karlama makinesi getirdik bölgeye, sömestr devrine kadar zayıf olan bölgelerimizi güçlendireceğiz. Kayakçıları hafta sonu Sarıkamış’a davet etmeyi düşünüyoruz” diye konuşu.

sarikamista pistlere suni karlama 5920d275

Hafta sonuna kadar pistler hazır hale getirilecek

Öte yandan, Türkiye’de hava sıcaklarının mevsim normallerinin çok üzerinde seyretmesi doğal istikrarın de bozulmasına sebep olurken, Ocak ayı olmasına karşın birçok kayak merkezinde hala beklenen kar yağışı gerçekleşmezken Sarıkamış devayı Yapay kar makinesi getirmekte buldu.

Suni kar makinesinin çalışmasıyla birlikte hafta sonuna kadar Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde pistler hazır hale getirilecek. Pistlerin hazır hale gelmesiyle birlikte de kayak dönemin açılışının yapılması planlanıyor.

sarikamista pistlere suni karlama 5921a547
sarikamista pistlere suni karlama 5921a802

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu