Teknoloji

Samsung, her iki tarafa de katlanabilen yeni OLED panelini tanıttı

600x338samsung flex in flex out her iki yone de katlanabiliyor

samsung flex in flex out her iki yone de katlanabiliyor159579 0 Samsung, katlanan akıllı telefonlar için tasarladıkları yeni OLED paneli tanıttı. CES 2023’te tanıtılan ekran, hem içe hem de dışa katlanabiliyor.

Katlama izi neredeyse gözükmüyor

Samsung Display’in Flex In & Flex Out ismini verdiği yeni OLED ekran, ekranın içe ve dışa gerçek katlanmasını sağlayan 360 derecelik bir menteşeye sahip. Samsung, katlama izinin daha az göze çarpması için yeni menteşe tipi kullanıldığını söylüyor. Yeni menteşe, ekranı dava gevşek bir halde katlayarak ekrana daha az baskı binmesini sağlıyor.

Boşluksuz tasarım

samsung flex in flex out her iki yone de katlanabiliyor159579 1 CES öncesinde Güney Kore’de düzenlenen bir fuarda tanıtılan Samsung Flex In & Out, aygıt katlandığında göze çarpan boşluğu da ortadan kaldırıyor. Bildiğiniz üzere Samsung’un son çıkan katlanan telefonları Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4, ekran katının besbelli biçimde görünmesini sağlayan U biçiminde bir menteşeye sahip.

Şirketin rakipleri yeni menteşeleri kulanan aygıtlarını tanıttılar. Samsung’un da Galaxy Z Fold 5 ile tanıtması bekleniyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu