Teknoloji

Netflix’in iOS uygulaması güncellendi: İşte karşınızda yeni arayüz

600x338netflix in ios guncellemesi yeni tasarimi beraberinde getiriyor

netflix in ios guncellemesi yeni tasarimi beraberinde getiriyor159452 0 Geçtiğimiz yıl kullanıcı ve pay kayıpları yaşasa da Netflix hala görüntü akış servisleri ortasında popülerliğini koruyor. Kayıplarını düzeltmek için önemli çalışmalar yapan firma artık de iOS uygulamasını için büyük bir güncelleme yayınladı.

Yeni tasarım, yeni animasyonlar

Bazı bölgelerde yayınlanan yeni iOS güncellemesi, Netflix uygulamasını baştan aşağı yeniliyor. Artık uygulamayı açtığınızda büyük bir imal önerisi ile karşılaşıyorsunuz. Büyük bir kart olarak gözüken bu teklif, iPhone’nun ivmeölçerini kullanarak paralaks tesiri de yaratıyor ve böylelikle birinci andan itibaren kullanıcıları uygulamaya bağlıyor.

Netflix’in geçtiğimiz yıl başlattığı bu yeni tasarım projesini yöneten Janum Trivedi, toplumsal medya üzerinden yeni uygulamanın özelliklerini gözler önüne serdi. Görüntüden da görüldüğü üzere uygulama; animasyonlarında, yapım sayfalarında ve profil geçişlerinde büyük değişiklik yapmış. Ayrıyeten Trivedi, uygulamanın titremişim geri bildirimi dahil birçok farklı yeniliğe sahip olduğunu da belirtti. Trivedi, Netflix’in yeni dizaynını yönetmiş olsa da kendisi artık firma için çalışmıyor fakat kaynaklarına nazaran Netflix, yakında emsal bir tasarım yeniliğini Apple TV için yayınlayabilir.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu