Teknoloji

Netflix, şifre paylaşımını engellemede kararlı: Daha geniş çapta uygulamaya geçiliyor

600x338netflix sifre paylasimini ucretli yapmaya hazirlaniyor

netflix sifre paylasimini ucretli yapmaya hazirlaniyor159583 0 Netflix, 2023’ün birinci çeyreğinde fiyatlı şifre paylaşımını daha geniş çapta kullanıma sunmayı planladığını ve birebir hesabın birden fazla hanede kullanılmasına yönelik engellemenin uygulanacağını söyledi.

Şifre paylaşımının yasaklanmasının esas iki sebebi var; Yatırımları engellemesi ve hizmetin geliştirilmesini, güzelleştirilmesini baltalaması. Şirketin açıklamasına nazaran, bu, iş kurma konusuda uzun vadeli planları da etkiliyor. Kullanım koşulları, Netflix’in kullanımını bir hane halkıyla sınırlıyor olsa da bugün 100 milyondan fazla hanede hesap paylaşımının yapıldığı biliniyor.

Netflix, üyelerin hesaplarına hangi aygıtlarla giriş yapıldığını görmelerini sağlayan ve bir profili yeni bir hesaba aktarma dahil tecrübesi düzgünleştiren yeni özellikler için çok çalıştıklarını belirtiyor. Netflix’i birlikte yaşamadıkları şahıslarla paylaşmak isteyen kullanıcılardan da ekstra fiyat alınacağı açıkça söyleniyor. Şirket, kimi ülkelerde uyguladığı fiyatlı şifre paylaşımı uygulamasının hesap iptali ile sonuçlanacağının da farkında lakin gelirlerin artması ismine bu türlü bir çalışmanın yapılması gerektiği belirtiliyor.

Netflix şifre paylaşımı fiyatı ne kadar?

Netflix şifre paylaşımı fiyatı 3 dolar fakat bu, Latin Amerika ülkeleri için geçerli fiyatlandırma. Netflix’in Amerika’da hesap paylaşımı için 7 doların biraz altında fiyat alacağı söyleniyor. IP adresleri, aygıt kimlikleri ve hesap aktifliği aracılığıyla kullanıcıların şifrelerini hane dışındaki hesaplarla paylaşıp paylaşmadığı görülecek.

Netflix hizmet kaidelerine nazaran, hesabın tıpkı hanede yaşamayan bireylerle paylaşılması yasak lakin bu uygulamaya uzun müddettir müsaade veriliyor. Şirket, fiyatlı hesabı şifresi paylaşımı uygulamasına 2023’ün birinci çeyreğinde geçmeyi planlıyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu