Ekonomi

Mustafa Varank, Macaristan’da Türk iş insanlarıyla görüştü

yeni haber basligi 53e8a

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Macaristan’da bu sefer de Türk iş insanlarıyla bir ortaya geldi.

Türkiye-Macaristan 8. Devir KEK Toplantısı yapılacak

Ekonomik münasebetlerin geliştirilmesine yönelik “Türkiye-Macaristan 8. Periyot Karma Ekonomik Komite (KEK) Toplantısı”na katılmak üzere başşehir Budapeşte’de bulunan Varank, Macaristan’daki Türk iş insanlarıyla görüştü.

Ticarette karşılaşılan meselelerin tahliline yönelik önlemler konuşulacak

Bakan Varank, iş beşerlerine yaptığı konuşmada, Macaristan’daki Türk yatırımlarının artmaya devam etmesinin sevindirici olduğunu lisana getiren Varank, görüşmelerde ticarette karşılaşılan problemlerin tahliline yönelik önlemlerin üzerinde durulacağını belirtti.

Macaristan’daki Türk iş insanlarının toplantısına katılanlar

Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Türkiye’nin Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Yönetimi (KOSGEB) Lideri Hasan Basri Kurt’un yanı sıra Macaristan’daki Türk iş insanları katıldı.

yeni haber basligi 53e9c382

Toplantının liderlerinden biri

Bakan Varank, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile birlikte “Türkiye-Macaristan 8. Periyot Karma Ekonomik Komite Toplantısı”na başkanlık edecek, Macaristan Ulusal Meclis Lideri Laszlo Köver ve Macaristan Ekonomik Kalkınma Bakanı Marton Nagy ile görüşecek.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu