Magazin

Müjdat Gezen, sahnelere veda etti

mujdat gezen sahnelere veda etti 502a5

Müjdat Gezen’in 70. sanat yılı, İstanbul’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen merasimle kutlandı

Etkinlik, direktörlüğünü Gökmen Ulu’nun yaptığı, Gezen’in hayatını anlatan belgesel sinemayla başladı. Belgeselde yer alan Yeşilçam periyoduna ilişkin imgeler, izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Kızı Elif Gezen tarafından davet edilen Müjdat Gezen, alkışlarla sahneye geldi.

Müjdat Gezen gecede konuşma yaptı:

“Kaydırağın başındaki adamım”

“Hani bir kaydırak vardır ya çocuk parklarında, küçük çocuklar o merdivenleri dakikalarca çıkar, sonra o kaydıraktan bir iner, bir iki saniyede biter. Ben o kaydırağın tam başındaki adamım artık. Oradan inişe bu türlü süratle geçiyorsun.

“Yoruldum”

Yoruldum, dinleneyim. Öğrencilerimle oyun koyarım sahneye, onlar oynarlar. Ben seyrederim, müellifim, onlar oynarlar lakin artık sahneye çıkacak üzere hissetmiyorum kendimi. Bu gece kızımla birlikte en son oynadığımız oyun, baba-kızdan bir kısım oynuyoruz. Sonra haydi bana eyvallah. Ustalara, bana emeği geçen herkese, bu halka çok teşekkür ediyorum.”

mujdat gezen sahnelere veda etti 50690578
mujdat gezen sahnelere veda etti 5068e261

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu