Magazin

Miss Universe müsabakasının en hoşu seçildi

miss universe yarismasinin en guzeli secildi 4d861

Bu yıl 71’ncisi düzenlenen Miss Universe müsabakasında kazananlar muhakkak oldu. Yarışta ABD ismine katılan 28 yaşındaki R’Bonney Gabriel birinci oldu. Venezuelalı Amanda Dudamel gecede ikinci, Dominik Cumhuriyeti’nden Andreina Martinez de üçüncü oldu.

Tarihe geçti

ABD’li bir anne ve Filipinli bir babadan doğan genç bayan ABD’de bir hoşluk yarışında birincilik kazanan birinci Asya kökenli Amerikalı oldu.

ABD’nin New Orleans kentinde düzenlenen müsabakada dünyayı saran savaş ve krizlerin tesirinde geçen müsabakadaki açıklamalar ve kostümler ilgi çekerken kazanan ABD’li hoş de tarihe geçmiş oldu.

Yarışmada Ukrayna ve Rusya, yaklaşık bir yıl sonra birinci defa farklı bir tertipte büyük bir rekabete girdi.

Rusya dereceye giremedi

Rusya ismine yarışan hoş, ülkesi Ukrayna’ya savaş açtığı için her türlü milletlerarası tertipten atılsa da bu yarışa katılabildi.

“Bence sahip olduğum manevi yürek, bu yarış için neden seçildiğimi gösteriyor. Ben güçlüyüm ve yurt dışında Rusya’ya yönelik yok sayma kültürüne karşın ne olursa olsun müsabakaya katılıyorum” diyen Anna Linnikova müsabakada dereceye giremedi.

Türkiye 16. sırada

Yarışmada Türkiye’yi temsil eden Aleyna Hoş ise birinci 16’ya kalamadı. Gecenin dikkat çeken bir ayrıntısı olarak ülkemiz bu yıl birinci sefer Miss Universe’de Turkey değil Türkiye ismiyle temsil edildi.

miss universe yarismasinin en guzeli secildi 4d874269
miss universe yarismasinin en guzeli secildi 4d877236
miss universe yarismasinin en guzeli secildi 4d89b584

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu