Magazin

MİLLETLERARASI VE TÜRK SANATKARLARIN YAPITLARI BİR ORTADA

Kapak fotoğrafındaki eserler: Royal Jarmon, Eric Shaw

Sevil Dolmacı Arka Gallery, “Playful Minds” ismiyle, yerli ve milletlerarası boyutta sanatkarların küme standına konut sahipliği yapıyor. Christo, Theodore Boyer, Devon Dejardin, Sam Jablon, Royal Jarmon, Kan Seidel, Ruby Anemic ve Eric Shaw üzere memleketler arası sanatkarların yanı sıra Haluk Akakçe, Ozan Oganer ve Sinan Saül’ün yapıtları, 28 Ocak-25 Şubat günleri ortasında galerinin mücevher binası Villa İpranosyan’da sanatseverlerle buluşuyor.

Playful Minds, Y ve Z nesillerine ilişkin sekiz, toplamda on bir sanatkarın 25 çarpıcı yapıtını gözler önüne seriyor. Stantta, Theodore Boyer’in bayan figürleri ve natürmortları, Eric Shaw’un çarpıcı renklerdeki kent görüntüsü soyutlamaları, Royal Jarmon’un çocuksu naiflikteki çiçek ve hayvan betimlemeleri dikkat çekiyor. Devon Dejardin’in insan soyutlaması heykeli, Kan Seidel’in eğlenceli figürlerinin yer aldığı tuval işi ile Sam Jablon’un oyuncu karakterini yansıtan sloganları da stantta yer alıyor. Sinan Saül, tekinsiz fakat sıra dışı figürlerini Sevil Dolmacı Arka Gallery’de birinci sefer sanatseverlerle buluşturuyor. Ozan Oganer’in balon patlatan kız heykeli standa ahenk sağlarken, son olarak Haluk Akakçe’nin çocuksu figürler ve ilham verici sloganlarını bir ortaya getiren yapıtları stantta adeta birleştirici bir vazife üstleniyor.

fa52e39f 40f3 4b4b aaa6 56d6679d663a 79c0ca90 2d59 4836 a652 f44676906edcTheodore Boyer

Son devirde ilhamını gaming, anime ve tanınan kültürün ünlü çizgi karakterlerinden alan genç jenerasyon sanatkarlar, yarattıkları yapıtlarında kullandıkları naif, eğlenceli karakter ve figürlerle yeniden genç kitlelerin ilgisini çekiyor. Stantta ayrıyeten dünya çapında gerçekleştirdikleri yere mahsus büyük ölçekli enstalasyonları ile tanınan sanatçı çift Christo ve Jeanne Claude’un limited edition bir işi de yer alıyor. Farklı medyumlarda yapıtların yer alacağı “Playful Minds” sanatkarların kendilerine has üslupları ile etraflarındaki dünyayı yorumladıkları sevinçli ve dikkat çeken işlere odaklanıyor.

4f5948f1 b6c3 45af b082 d129e8ae9dfa 1f37a574 74b1 491a af29 cf55ef8b249eHaluk Akakçe

Sevil Dolmacı Arka Gallery’de, 28 Ocak-25 Şubat günleri ortasında izlenebilecek Playful Minds standında yer alan sanatkarlar:

• Haluk Akakçe
• Ruby Anemic
• Theodore Boyer
• Christo
• Devon Dejardin
• Sam Jablon
• Royal Jarmon
• Ozan Oganer
• Sinan Saül
• Kan Seidel
• Eric Shaw

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu