Teknoloji

Microsoft yaklaşık 11 bin kişiyi işten çıkarıyor

600x338microsoft tan dev isten cikarma

microsoft tan dev isten cikarma159493 0 Pandemi devrinde gelirleri rekor kıran ve yaklaşık 50 bin kişiyi işe alan Microsoft için rüzgâr aksine esmeye başladı. Firma toplam iş gücünün yüzde 5’ini bu haftadan itibaren kesmeye başladı.

Microsoft işten çıkarmalara başladı

Global ekonomik krizle başa çıkabilmek ismine kaynaklarını daha verimli kullanmak isteyen Microsoft birinci atılım olarak iş gücünü kesme kararı aldı. Resmî açıklamanın bu hafta gelmesi bekleniyor.

Toplamda 220 bin çalışanı olan Microsoft yaklaşık yüzde 5 civarına denk gelen yani 11 bin kişilik bir kadroyu işten çıkarmaya hazırlanıyor. Grubun kıymetli bir kısmı mühendislik kısımlarından alınmış. Başka kısımlarda daha az işten çıkarmaların yaşandığı belirtiliyor.

Son devirde Windows 11 güncellemelerinde daima yanlışlar çıkmasına ve yakın periyotta Windows 12 tezlerine karşın mühendis takımının azaltılması akıllarda soru işareti oluşturuyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu