Teknoloji

Microsoft, Windows 11 için Arama çubuğunu getirmeden iptal etti

600x338microsoft windows 11 icin arama cubugunu olduruyor

microsoft windows 11 icin arama cubugunu olduruyor159597 0 Microsoft’un Windows 11 üzerindeki ummalı çalışmaları devam ediyor. Microsoft bir müddet evvel geliştiriciler ve beta kullanıcıları için yeni önizleme sürümünü yayınladı. Microsoft yayınladığı Windows 11 Build 25281 sürümünde birtakım yenilikler getirirken bir müddettir olan Arama çubuğu özelliğini ise kaldırdı.

Arama çubuğu Windows 11’e gelmeden iptal edildi

Windows 11 Build 25281 ile gelen özellikler kadar giden özellikler de dikkat alımlı. Bunlar ortasında öne çıkan ise geçtiğimiz yıl Mayıs ayındaki Build 25120 ile gelen masaüstü arama çubuğu oldu. Bu özellik tıpkı Android’te görmüş olduğumuz Arama widget’ı ile tıpkı misyonu görüyordu. Kullanıcı masaüstündeki arama çubuğu ile Bing üzerinden aramalar gerçekleştirebiliyordu. Fakat bu özellik son kullanıcıya sunulmadı ve beta sürümlerde uzunca bir müddet kaldı.

microsoft windows 11 icin arama cubugunu olduruyor159597 1 Bu özellik temelinde çok daha pratik bir kullanış sunmuyor. Çünkü firma Build 25158 ile birlikte Vazife Çubuğu’nda bulunan Orta sekmesine yeni tarzlar eklemiş ve Bing entegrasyonunu sağlamıştı. Münasebetiyle masaüstünde yer kaplayacak ekstra bir widget özelliği gereksiz duruyordu ve iptal edildi. Bu ortada Microsoft son sürüm güncellemesiyle sekmeli Note Defteri ve Ayarlar için birtakım yeni bilhassa birlikte tonla kusur düzeltmesi getirdi.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu