Teknoloji

Meta, Donald Trump’ın Facebook ve Instagram’a dönmesine müsaade verdi

600x338donald trump facebook ve instagram a geri donuyor

donald trump facebook ve instagram a geri donuyor159817 0 Meta, bir müddet evvel eski ABD lideri Donald Trump‘ın Facebook ve Instagram’a geri dönmesine müsaade vereceğini duyurdu. Toplumsal medya devi bundan iki yıl evvel Trump’un platformlardaki hesaplarını askıya almış ve yasaklamıştı.

Trump’ın Facebook ve Instagram yasağı sonlandı

Meta yayınladığı bir blog gönderisinde önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Trump’un hesaplarının eski haline geri getirileceğini açıkladı. Ayrca Meta bir de ikazda bulundu. Trump, Meta’nın içerik siyasetlerini bir sefer daha ihlal ederse, “ihlalin ciddiyetine bağlı olarak” bir aydan iki yıla kadar değişen ek askıya alma sürecinin yapılacağını bildirdi.

Çarşamba günkü duyurunun bir modülü olarak Meta, kurallarını açıkça ihlal etmeyen lakin Kongre Binası’nda gerçekleşen 6 Ocak olaylarına misal şiddet içeren yahut ziyanlı davranışları teşvik edebilecek içerikleri hesaba katacak formda siyasetlerini güncelledi. Bu çeşit içeriklerin Facebook ve Instagram’da paylaşılarak yayılmaması için gönderinin kısıtlanacağı söylendi.

Facebook, Instagram ve Twitter’dan yasaklandıktan bir yıldan fazla bir müddet sonra Trump, Şubat 2022’de Truth Social isimli kendi toplumsal medya platformunu kurmuştu. Trump bir kere daha ABD başkanlığı için aday olacağını açıkladığında bu yasakların kalkacağı gündeme gelmişti.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu