Magazin

Manisa’da fırıncılara kızan esnaf ekmeğin fiyatını 3,5 TL’ye düşürdü

manisada firincilara kizan esnaf ekmegin fiyatini 35 tlye dusu 56d88

Artan maliyetler nedeniyle yapılan artırımlara bir yeni yıl artırımlarının eklenmesiyle ekmeğin fiyatı 5 liraya kadar yükseldi..

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde uzun yıllardır market işleten esnaf Murat Ordu ilçede bulunan kimi fırınların marketlere 4 TL’den verdiği ekmeği kendi fırınlarında 3,5 TL’ye sattığını ve bunu da vitrinlerine yazdığını söyledi.

4 TL’ye aldığı ekmeği 3,5 TL’ye satıyor

Bu duruma kızarak fırından 4 TL’ye aldığı ekmeği kendi marketinde 3,5 TL’den satmaya başlayan esnaf Murat Ordu, şu tabirleri kullandı:

“Neden artırım yaptınız madem 3,5 TL’den satacaktınız da”

“Biz marketçiler olarak bu mevzuda muğdaruz, hem bakkal hem fırıncı arkadaşlar hepimiz problemli bir devirden geçiyoruz. Fakat Turgutlu’da maalesef kimi fırıncı arkadaşların fırınlarına ekmek 3,5 TL diye yazdıklarını görüyoruz. Ekmeği 5 TL yapıp bakkallara 4 TL’den verip kendileri 3,5 TL’den satmaları tuhaf değil mi? Ben bir bakkal olarak hem fırıncı arkadaşlara hem de yetkilere bu soruyu soruyorum. Neden artırım yaptınız 5 TL’ye çıkardınız madem 3,5 TL’den satacaktınız da. Biz marketçiler ve fırıncılar etle tırnak üzereyiz ancak bu durum bizi üzüyor. Bize 4 TL’den verip vatandaşa 5 TL’den sattırıyorlar, lakin kendileri 3,5 TL’den satıyor. Ben de bu türlü bir reaksiyon göstermek istedim inşallah anlarlar”

manisada firincilara kizan esnaf ekmegin fiyatini 35 tlye dusu 56da9906
manisada firincilara kizan esnaf ekmegin fiyatini 35 tlye dusu 56da9743

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu