Teknoloji

Kuzey Amerika’da 2022’nin en çok satan konsolu Nintendo Switch oldu: PS5 geri kaldı

600x3382022 nin en cok satan konsolu nintendo switch oldu

2022 nin en cok satan konsolu nintendo switch oldu159480 0 2022’nin bitmesi ile yılın değerli istatistikleri gün yüzüne çıkmaya başladı. Bağımsız bir araştırma firması olan NPD Group’tan gelen bilgilere nazaran Nintendo Switch, Kuzey Amerika’da en çok satan konsol olmayı başarmış.

Playstation 5 ise en çok para kazandıran konsol oldu

NPD Group’tan Mat Piscatella’nın paylaşımına nazaran Kuzey Amerika’da yılın en çok satan konsolu Nintendo Switch oldu. Playstation 5 ise daha yüksek fiyatı sebebiyle yılın en çok para kazandıran konsolu olmayı başardı. Playstation 5’in yıl uzunluğu stok meseleleri yaşaması, Nintendo Switch’in birinciliği almasında büyük bir rol oynamış olabilir. Sony’nin stok sorunlarını çözmeye başlaması ile 2022’nin ekim ve kasım aylarında en çok konsol PS5 olmuş lakin aralık ayında Nintendo Switch tekrar birinciliği kapmış.

Ayrıca NPD Group’un ek bilgilerine nazaran 2022 yılında oyun kesimine harcanan para gerilemiş ve 56.6 milyar dolara düşmüş fakat konsol satışlarında artış devam etmiş. Genel dala harcanan paranın azalmasının ise 2022’de AAA oyunlarının sayısındakı düşüş olduğu düşünülüyor. 

2023 kıymetli bir yıl olacak

2023 ise oyuncular için epeyce heyecan uyandıran bir yıl olacak üzere gözüküyor. Playstation 5’in stok problemlerinin çözülmesi, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Starfield ve Spider-Man 2 üzere oyunların çıkması ve Nintendo’nun muhtemel yeni jenerasyon konsolu oyun dünyasını derinden etkileyecektir. Bakalım Sony, 2023’te en çok konsol satan firma olabilecek mi.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu