Güncel

Kılıçdaroğlu Vasiyetini Açıkladı

s b29c3719566689d1503213f3b3144f0d5e47be69

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugünki küme toplantısındaki konuşmasından bir kısmı toplumsal medya hesabından ‘vasiyetimdir’ diyerek paylaştı. 

s 8e9ccbbd5eac58692add72b9083412dfb8f074c9

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmadan kesitler içeren görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaşımına “Vasiyetim de burada dursun’ notunu düştü. 

Kılıçdaroğlu, o konuşmasında, katıldığı TV100 yayınına SADAT’ın verdiği reklama göndermede bulunmuş ve ‘Silahlı insanların olduğu reklamla güya beni tehdit ediyorlar’ demişti. Her şeyin temelinde ‘para’ olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarı periyodunda 418 milyar doların çalındığını belirterek ‘Sizden 418 milyar doları, iktidarımızda tahsil edeceğiz ve alacağız’ sözlerine yer vermişti.

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı görüntüdeki konuşması şöyle:

‘Silahlı insanların olduğu reklamla güya beni tehdit ediyorlar. O fotoğraftaki ileti net. ‘Sizin için geleceğiz’ diyorlar. Benim için beyefendiler geleceklermiş. Bu paramiliter artıklar, daha büyük bir fotoğrafın yalnızca bir modülü. Her şeyin temelinde aslında tek bir şey var. O da para. Çok para. Doymayacakları kadar para. Halkımızdan çalınan bu para. Bu parayı çalan Beşli Çeteler var. Beşli Çete dediğime bakmayın, bunların kod ismi beşli. Aslında bunların sayısı binlerce.

Uzman arkadaşlarıma hesaplattım. Bu iktidar devrinde çalınan; çetelerin, mafya artıklarının çaldığı, uyuşturucu baronlarının çaldığı, 418 milyar dolar. Sonra çıktım, çok açık ve net formda söyledim. Tahsil edeceğim sayı budur ve defterinize yazın. Sizden 418 milyar doları, iktidarımızda tahsil edeceğiz ve alacağız. Evvel benimle konuşmak ve anlaşmak istediler. Kapıyı yüzlerine kapattım. Her türlü operasyona başvurdular ve artık son basamağa geldik. Silah ve suikast tehditleri. Son ihtarlarını yapıyorlar akıllarınca. 

“O parayı 85 milyona tahsis edeceksiniz”

s 6b9e1932c4327a0d10424baec0389c52beae37c8

Be gafiller, be erdemsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar… Be çakallar, siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim. Hodri meydan, gelin görüşelim. Allah nasip eder de yaşarsak hayatınız boyunca görüp görebileceğiniz en büyük kâbus olmaya devam edeceğim. Trolleriniz beni yolumdan çeviremez. Durduramazsınız.

Şunu da söyleyeyim. Şayet bana bir şey olursa halkıma emanetimdir. O 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Gençlerimizin geleceğidir bu para. Bu ülkenin doğmamış bebeklerini parasıdır o para. Her kuruşunu tahsil edeceksiniz. 85 milyona tahsis edeceksiniz o parayı. Benim size vasiyetimdir bu.”

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu