Magazin

Kazakistan’dan Kayseri’ye ‘Külkedisi arabası’na benzeyen araçla geldi

kazakistandan kayseriye kulkedisi arabasina benzeyen aracla geldi 65dfd107

Kayseri’de elektrik otomasyon işi yapan Hakan Maraşlı, 3 ay evvel Kazakistan’a iş seyahati için gitti.

Kazakistan seyahatinde ‘Külkedisi arabası’na benzeyen arabası gören Maraşlı, aracı satın almaya karar verdi.

Beğendiği arabası alan Maraşlı, yaklaşık 6 bin kilometre uzaklık katederek memleketi Kayseri’ye geldi.

“Ticari emelli değil cümbüş emelli yapıyoruz”

İnsanların araca ağır ilgi gösterdiğini belirten Maraşlı, “Kazakistan’a daima ticari hedefli iş seyahatlerine gidiyorum. Aracı orada gördüm ve çok hoşuma gitti. Türkiye’ye getirmenin yollarını aradım. Kimi sıkıntılar vardı, onları çözüp aracı Türkiye’ye getirdim. Dünyada 2 tane olan aracın 1 tanesi Türkiye’de ve şu anda Kayseri’deyiz. Aracı ticari maksatlı değil, keyfi gezmek hedefli almıştım. Sonrasında insanlardan bu araca talep olunca özel günlerde de kullanmaya başladık. Bunu ticari gayeli değil cümbüş emeliyle yapıyoruz.” diye konuştu.

yeni haber basligi 65db3847

“650 bin TL’ye mal oldu”

Aracın maliyetine değinen Maraşlı, “Araç, Kazakistan’dan buraya getirmem ve birtakım eksiklerini tamir ettirmek de dahil 650 bin TL’ye mal oldu. Bu aracımız Kazakistan’dan Türkiye’ye gelene kadar gören insanların dikkatini çekti. Türkiye’de birinci olduğu için beşerler şaşırdılar. Hoş yansılar alıyorum. İnsanlarda ricam, trafikte aracı gördükleri vakit fotoğraf görüntü çekiyorlar. Bu da trafiğe mahzur oluyor. Bana, ‘sağa yanaş fotoğraf çekeceğiz’ dedikleri vakit ben yardımcı oluyorum. Lütfen trafiği tehlikeye atmasınlar.” sözlerini kullandı.

yeni haber basligi 65da4221
yeni haber basligi 65da4774
yeni haber basligi 65da4516
yeni haber basligi 65da4694
yeni haber basligi 65da4767

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu