Ekonomi

JPMorgan’dan pay uyarısı

JPMorgan Chase & Co tratejisti Marko Kolanovic resesyon kaygıları ve merkez bankalarının çok sıkılaştırmaya gitmelerini münasebet göstererek pay senetleri yükünün azaltılması tavsiyesini verdi.

Kolanovic son periyotta benzerlerine kıyasla yüksek performans gösteren Euro Bölgesi pay senetleri için tartı azalt tavsiyesini güçlendirirken gelişen piyasalar ve Çin pay senetleri için ‘ağırlık artır’ tavsiyesini korudu.

Kolanovic notunda “Riskli varlıklara karşı temkinli duruşumuzu koruyoruz. Resesyon ve çok sıkılaşma riskleri yüksek kalmayı sürdürüyor. Enflasyonda ılımlılaşma ve potansiyel yumuşak iniş senaryosu üzere uygun haberlerin halihazırda fiyatlandığını düşünüyoruz” diye yazdı.

Uzun yıllar pay optimist varsayımlarıyla Wall Street’te ön plana çıkan Kolanovic geçen yıldaki satış dalgası sonrası görüşlerini karamsar istikamette değiştirmişti.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu