Teknoloji

iTunes, Windows’tan kalkıyor: Yeni uygulamalar, Microsoft Store’da yayınlandı

itunes windows tan kalkiyor yeni uygulamalar yayinlandi159271 0 Microsoft’un Ekim ayında Apple TV ve Apple Müzik uygulamalarının 2023’te Microsoft Mağazası’na ekleneceğini duyurmuştu. Apple uygulamalarının önizleme sürümü Windows mağazasında indirimeye açıldı. Kullanıcılar artık iPhone’larını eş zamanlamak, güncellemek geri ve yüklemek, bilgisayara veya iCloud yedeklemek, müzik-fotoğraf atmak gibi işler için iTunes’u kullanmayacak.

Microsoft Store’da Apple Devices adıyla yayınlanan uygulama, iTunes’un yerini alacak. Kullanıcılar, bu uygulamayı yüklediklerinde iTunes programına artık erişemeyecek ve iTunes’un uyumlu bir versiyonu yayınlanana dek cihazdaki sesli kitaplar, podcastler de erişilemez olacak. Kullanıcıların iTunes’a geri dönmek için uygulamanın bu sürümünü kaldırmaları gerecek.

itunes windows tan kalkiyor yeni uygulamalar yayinlandi159271 1 Kullanıcıların Windows PC’lerinden iPhone, iPad ve iPod cihazlarını yönetmelerini sağlayan yeni Apple Devices uygulamasının yanında Apple Müzik ve Apple TV uygulaması yayınlandı. Müzik dinlemek ve tv izlemek için için de iTunes’a ihtiyaç ortadan kalktı.

Apple, bazı özelliklerin kullanılamayacağını belirtiyor ve Apple Music, Apple TV, Apple Devices uygulamalarını yüklemek için Windows 11 işletimi gerekiyor. Öte yandan kullanıcılar, uygulamaların şu anda yüklenmediğini bildiriyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu