Dünya

İsveç Başbakanı: Türkiye ile müzakereler olumlu noktada

isvec basbakani turkiye ile muzakereler olumlu noktada 5b00b

NATO üyesi olmak için Türkiye’nin onayını almak zorunda olan İsveç, PKK’ya sahip çıkmaya devam ediyor..

Geçen hafta başşehir Stokholm’de terör örgütü sempatizanlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gaye alan aksiyonu büyük reaksiyon toplamıştı..

Konuyla ilgili soruşturma açmaya bile gerek duymadan İsveç’ten yeni bir açıklama geldi..

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Avrupa Birliği (AB) Kurulu Lideri Charles Michel ile yaptığı ortak basın toplantısında Türkiye ile NATO üyeliği sürecine değindi.

“Türkiye’nin NATO üyeliğini onaylama konusunda olumlu noktada olduğunu düşünüyorum”

NATO müzakerelerinin Türkiye ile olağan seyrinde devam ettiğini belirten Kristersson, “Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğini onaylama konusunda olumlu noktada olduğunu düşünüyorum. Sonunda kararı Türkiye verecek.” sözlerini kullandı.

“Her ülkenin onay sürecine hürmet duyuyoruz”

28 NATO ülkesinin İsveç’in NATO üyeliğini onayladığını hatırlatan Kristersson, “Her ülkenin onay sürecine hürmet duyuyoruz. İsveç ve Finlandiya, Türkiye ile Üçlü Muhtıra’nın taahhütlerini yerine getiriyor. Türkiye’nin İsveç’ten istediği iadeler konusunda ise daha evvelden de belirttiğimiz üzere yargı karar veriyor. Türkiye’nin de bizim hakkımızda vereceği karara hürmet duyuyorum.” dedi.

isvec basbakani turkiye ile muzakereler olumlu noktada 57f91130
isvec basbakani turkiye ile muzakereler olumlu noktada 57f9d836

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu