Magazin

İstanbul’da eski öğretmeni ile tıpkı okulda meslektaş oldu

19 yil onceki ogretmeni ile ayni okulda meslektas oldu 3 25837

İstanbul’da Esenyurt İncirtepe Mahallesi’ndeki bir ilkokulda 2002 yılında öğretmenlik yapan Mehtap Eroğlu’nun öğrencilerinden Kübra Tağ, birinci, orta ve lise eğitiminin akabinde üniversiteyi bitirerek öğretmen oldu.

Mezun olduktan sonra tercih yapan Tağ, yıllar evvel kendisini okutan Mehtap Eroğlu’nu misyon yaptığı Avcılar Vali Rıdvan Yenişen İlkokulu’nda ziyaret etti.

İki öğretmen kucaklaşarak hasret giderirken, genç öğretmenin ataması da bu okula oldu.

“Öğretmeniniz ile meslektaş olmak çok farklı bir duydu”

Aynı çatı altında öğretmenliğe başladığı Mehtap Eroğlu’nun kendisi ile birlikte 75 arkadaşına başka farklı dokunduğunu belirten Kübra Tağ, Birçoğumuz okudu, meslek sahibi oldu. Burada olduğunu öğrenince ziyaretine geldim, derste konuğu oldum. Atamam burada oldu. Her öğretmenler odasına girip Mehtap öğretmenimle göz göze geldiğimizde kendimi küçük bir kız çocuğu üzere hissediyorum. Ortamızda o ara daima var. Öğretmeniniz ile meslektaş olmak çok farklı bir duydu. dedi.

“Bütün hoş hisleri onlarla yaşadım”

Deneyimli öğretmen Mehtap Eroğlu, eski öğrencisi ile yıllar sonra birinci karşılaştığında gözlerinin ona Kübra Tağ’ı çağrıştırdığını, kendisi ile gurur duyduğunu anlatırken, Bana inanılmaz bir gurur yaşattılar. Bütün hoş hisleri onlarla yaşadım. Öğrenciyken size beğeni ve hayran bakışlarını hissediyorsunuz, sorumluluklarını titizlikle yerine getiren uslu çocuklardı. dedi.

19 yil onceki ogretmeni ile ayni okulda meslektas oldu 25b44

Sizleri de yıllar sonra bu türlü görmek en büyük isteğim”

Mehtap Eroğlu, sınıfına tekrar davet ettiği meslektaşı Kübra Tağ’ı öğrencilerine tanıtırken, Ona canım kızım derken, artık ‘Kübra öğretmenim’ diyorum. Minicik çocuktu büyüdü ve benimle tıpkı meslek sahibi oldu. Sizleri de yıllar sonra bu türlü görmek en büyük isteğim.diye konuştu.

Genç öğretmen de, minik öğrencilere hayallerinden asla vaz geçmemelerini, kendisinin de yıllar sonra öğretmeni ile tıpkı hisleri yaşamayı istediğini söyledi.

19 yil onceki ogretmeni ile ayni okulda meslektas oldu 5 25838
19 yil onceki ogretmeni ile ayni okulda meslektas oldu 3 25837
19 yil onceki ogretmeni ile ayni okulda meslektas oldu 6 25838

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu