Ekonomi

İktisat ve siyaset gündemi – 19 Ocak 2023

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden Amasya Badal Tüneli Açılış Merasimi’ne canlı ilişki ile katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Türkiye-Sudan Protokol İmza Merasimi’ne katılacak.

(Ankara/15.30)

3- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ticaret ve sanayi odaları ile Balıklı Meydanı’nda esnafa ziyarette bulunacak, “Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat Liderleri Buluşması” ve “Gençlik Buluşması”na katılacak.

(Gaziantep/10.00-15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Türkiye Ulusal Güç Planı” ve “Türkiye Hidorjen Teknolojileri Stratejisi ve Yol Haritası”nı kamuoyuyla paylaşacak.

(Ankara/14.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığını ve esnafı ziyaret edecek, Amasya Badal Tüneli açılış merasimine katılacak.

(Amasya/11.45/14.00)

3- TCMB Para Siyaseti Heyeti toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara/14.00)

4- TCMB, aralık ayına ait memleketler arası rezervler ve Döviz likiditesini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

5- TCMB, haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu, dördüncü gününde önderlerin konuşmaları ve oturumlarla devam edecek.

(Davos)

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu