Teknoloji

İkinci jenerasyon HomePod duyuruldu: 299 dolar fiyat etiketine sahip

600x338apple yeni yenil homepod u duyurdu

apple yeni yenil homepod u duyurdu159519 0 Akıllı ev eserlerine yıllar evvel giriş yapan Apple, birinci jenerasyon HomePod eseri ile dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı lakin aygıtın yüksek fiyatı, satışları makus etkilemişti ve eserin iptal edilmesine sebep olmuştu. Bir müddettir HomePod küçük aygıtları ile devam eden Apple, orjinal boyut HomePod’u canlandırdı.

Önceki kuşak ile birebir dizayna sahip

İkinci jenerasyon HomePod, tasarım açısıdan özgün HomePod ile hemen çabucak aynı. Gece yarısı siyahı ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan aygıt 4 inçlik yüksek gezinimli bir woofer, 5 adet tweeter ve 4 adet mikrofona sahip. HomePod mini’de kullanılan S5 çipi ise S7 ile değiştirilmiş. Dolby Atmos ve uzamsal ses teknolojilerini de destekleyen aygıt Siri ile entegre çalışıyor ve Matter standartını destekliyor.

apple yeni yenil homepod u duyurdu159519 1 Apple, S7 çipi ile HomePod’un yazılımsal olarak birçok optimizasyona sahip olacağını belirtiyor. Eser, ortama ve müziğe göre ekolayzer ayarlarında değişiklik yaparak her vakit en kaliteli müzik tecrübesini sunmayı amaçlıyor. Ayırca S7 çipi ile HomePodi bulunduğunuz odanın yansımalarını dikkate alarak ses bileşenlerini ayarlıyor ve en kaliteli akustik deneyimini sunmayı amaçlıyor. 

Yeni jenerasyon HomePod sıcaklık ve nem sensörüne sahip

Bütün bu yeniliklerin üzerine yeni kuşak HomePod, sıcaklık ve nem sensörü ile birlikte geliyor böylelikle aygıt, içinde bulunduğunuz odanın bilgilerini gerçek bir biçimde sizinle paylaşabiliyor. Ayrıyeten aygıt, öteki Apple aygıtları üzere ses algılayıcısına sahip ve böylelikle karbon monoksit ve yangın alarmı üzere seslerde iPhone’unuza ikaz gönderebiliyor fakat bu özellik, bahar aylarında yayınlanacak bir güncelleme ile aktif edilecek.

apple yeni yenil homepod u duyurdu159519 2 Harika ses kalitesi ve akıllı özelliklere sahip yeni HomePod 300 dolar fiyat etiketine sahip. HomePod, çıkışında ABD, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık ve 11 ek ülkede satışa çıkacak. iPhone 8 ve üstü aygıtları gerektiren HomePod, aygıt rengi ile eşleşen kabloya sahip olacak.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu