Teknoloji

Huawei Mate X3 için yeni bilgiler paylaşıldı: Sektörde bir ilke imza atacak

uydu destekli huawei mate x3 sektorde bir ilke imza atacak159425 0 Akıllı telefon pazarının başarılı isimlerinden Huawei, katlanabilir Mate X2 modelinin halefi üzerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Bugün paylaşılan yeni bir sızıntı, merakla beklenen Huawei Mate X3 hakkındabazı ilginç detayları gün yüzüne çıkardı. Yeni katlanabilir telefon, uydu bağlantı desteği ile P60 serisinden önce piyasaya sürülecek.

Huawei Mate X3 sektörde bir ilke imza atacak

Bilindiği üzere Huawei ve Apple, akıllı telefonlarda uydu iletişimine yer veren ilk markalardan biri oldu. Ancak diğer üreticiler de bu konuda yatırımlarına hız vermiş durumda. Hatırlayacak olursak kısa süre önce Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’li telefonlar için Snapdragon Satellite hizmetini duyurdu. Huawei ise, rakipleri karşısında bu desteği genişletecek gibi gözüküyor.

Bildirilenlere göre Huawei Mate X3, uydu üzerinden mesajlaşma ve sektörde bir ilk olan sesli mesaj gönderme desteğine sahip olacak. Böylece yeni telefonun, yalnızca metin mesajı desteği sunan iPhone 14 ve Mate 50 serisi karşısında sektörde bir ilke imza atacağını söyleyebiliriz.

Yakın zamanlı sızıntılara göre Huawei Mate X3, 2023’ün ilk çeyreği sona ermeden piyasaya sürülecek. Akıllı telefon pazarında Galaxy Z Fold 4’e rakip olacak modelin, rakibi karşısında önemli bir fiyat avantajı sunması bekleniyor. 

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu