Teknoloji

Google, kendi akıllı takip aygıtını geliştiriyor: İşte özellikleri

600x338google akilli takip cihazi grogu ozellikleri nasil olacak

google akilli takip cihazi grogu ozellikleri nasil olacak159451 0 Kablosuz takip aygıtları bir müddettir hayatımızda ve kaybolabilecek, kaybolma mümkünlüğü plan eserlere takılabilen epeyce yararlı teknolojik eserler. Apple AirTag’in akabinde Samsung da Galaxy SmartTag’i çıkardı. Artık de Google kendi akıllı takip aygıtını geliştiriyor. Android uzmanı Mishaal Rahman, Google’ın akıllı takip aygıtının hızlı eşleştirme özelliğini kullanacağını ve yer bulma aygıtı olarak geçeceğini söylüyor.

Google “grogu” akıllı takip aygıtı bilinen özellikleri

Google’ın Nest takımı tarafından tasarlanacak akıllı takip aygıtının kod ismi “grogu”. Google smart tracker, hem Bluetooth Düşük Güç (BLE) hem de Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisiyle çalışacak. Sesli ihtarlar için küçük yerleşik hoparlör olacak ve çeşitli renk seçenekleri olacak. Google’ın akıllı takip aygıtına ait daha fazla bilgiye yüksek ihtimal Pixel 8 serisinin tanıtılacağı Google I/O 2023 aktifliği sırasında sahip olacağız.

Akıllı takip aygıtları, havalanında bavulun yerini takip etmek üzere yararlı halde kullanıldığı üzere stalk üzere makus emelli da kullanılabiliyor. Neyse ki bu eserler, eşleştirilen akıllı telefon üzerinden kablosuz olarak güncellenebiliyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu