Teknoloji

Google Bluetooth teknolojisini kullanarak aygıtların ortasındaki arayı ölçmeye çalışıyor

600x338google bluetooth ile cihazlarin arasindaki mesafeyi olcecek

google bluetooth ile cihazlarin arasindaki mesafeyi olcecek159548 0 Klavye, fare ve kulaklık başta olmak üzere teknolojik aletlere güç veren Bluetooth teknolojisi, yakında farklı bir araca da güç verebilir. Android Açık Kaynak Projesi’ne eklenen kodlar Google’ın bu projesini gözler önüne seriyor.

Google aygıtlar ortasındaki arayı ölçmek istiyor

Mishaal Rahman tarafından keşfedilen Android Açık Kaynak Projesi kodları, Google’ın farklı Bluetooth projesini gösteriyor. Görünüşe nazaran Google, Bluetooth Uzaklık Ölçüm API’yı üzerinde çalışıyor. Bahsi geçen teknoloji muhtemelen çok gerçek sonuçlar bulmayacak lakin yaklaşık bir paha ile mantıklı kullanım emelleri sunabilir. Bahsi geçen API’ın Bluetooth RSSI (Received Signal Strength Indicator) teknolojisini kullanacağı belirtiliyor.

Muhtemelen Android 14 ile hayatımıza girecek olan bu özellik, firmanın yeni cihaz bulma servisine de güç verebilir. Bakalım Bluetooth teknolojisi, aralık ölçmede başarılı olabilecek mi.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu