Teknoloji

Galaxy Z Fold 5’e ilişkin olduğu düşünülen prototip CES 2023’te görüntülendi: Çok daha ince olacak

600x338samsung galaxy z fold 5 ortaya cikti

samsung galaxy z fold 5 ortaya cikti159478 0 Katlanabilir akıllı telefon pazarının önderi Samsung, Galaxy Z Fold serisi ile epeyce başarılı eserler üretse de aygıtların katlandığında kullanıcıya yaşattığı sorunlar, son yıllarda tüketiclerinin canını sıkmaya başladı. Son vakitlerde dikkat çeken Oppo ve Xiaomi üzere firmaların katlanabilir telefonları ile daha rahat rekabet etmek için Samsung, Galaxy Z Fold 5’te kıymetli değişiklikler yapabilir. Geçtiğimiz günlerde yeni menteşe dizaynına sahip olacağı belirtilen Galaxy Z Fold 5’ten birinci prototip görseli geldi.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Fold 5 karşı karşıya

CES 2023’ten ortaya çıkan yeni bir fotoğraf, Galaxy Z Fold 4’ü ne olduğu meçhul bir aygıtın yanında gösteriyor. Sağlam kaynaklardan gelen bilgilere nazaran ise bu aygıt, Samsung’un Galaxy Z Fold 5 için hazırladığı prototiplerden biri. Aygıtın ön ekranı yahut art tarafı gözükmese de yeni menteşenin iyileştirmeleri aşikâr oluyor. Z Fold 4’ün bilakis bu aygıt katlandığında neredeyse dümdüz oluyor ve telefon, katlı olduğu halde %30 civarı bir incelik kazanıyor.

samsung galaxy z fold 5 ortaya cikti159478 1 Fotoğrafta gözüken aygıtın Galaxy Z Fold 5 olduğu kesin olmasa da Samsung’un bu sene damla menteşe tasarımına geçeceği düşünülüyor. Yeni menteşe tasarımı ile Z Fold 5, evvelki kuşaklara nazaran çok daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. Damla menteşe dizaynının evvelki kuşaklardan daha değerli olması Samsung’u fiyat artışına itebilir. Menteşe dizaynında yenilikler dışında Samsung’un bu yıl Z Fold serisine dahili S-Pen eklemesi bekleniyor.  Bakalım 2023 katlanabilir telefonların dikkat çektiği bir sene olabilecek mi. 

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu