Teknoloji

Galaxy S23 serisi, Samsung üretimi Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelecek

600x338galaxy s23 samsung uretimi snapdragon 8 gen 2 islemciyle gelecek

galaxy s23 samsung uretimi snapdragon 8 gen 2 islemciyle gelecek159532 0 Yeni rapor, bir sefer daha Samsung Galaxy S23 serisinin (S23, S23 Plus, S23 Ultra) daha yüksek süratte çalışan özelleştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle geleceğini doğruluyor.

Galaxy S23 serisi akıllı telefonlarda kullanılacak Snapdragon 8 Gen 2 işlemci “Galaxy için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Taşınabilir Platformu” olarak isimlendirilecek ve 3.2GHz yerine 3.36GHz’e kadar saat suratında çalışacak. Bu özelleştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2’nin geri kalan özellikleri büyük ölçüde olağan sürümle tıpkı olacak; 3.36GHz’e kadar çalışan prime çekirdeği, 2.8GHz’e kadar çalışan dört adet performans çekirdeği ve 2GHz’e kadar çalışan üç adet verimlilik çekirdeği.

4nm üretim sürecinden geçen işlemcinin TSMC yerine Samsung üretimi olduğu söyleniyor. Bununla birlikte Samsung’un “Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy” markalaştırması Unpacked aktifliğine özel olabilir; geniş çapta kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor.

Samsung, Galaxy S23 serisinin teknik özelliklerini şimdi detaylandırmadı lakin şu ana kadar gelen sızıntılar, S23 serisiyle ilgili yeni öğreneceğimiz çok az şeyin olduğunu gösteriyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu