Spor

Galatasaray, Sacha Boey’den 12 kat kar edecek

galatasaray sacha boeyden 12 kat kar edecek 66f33

Galatasaray’da dönem başı kampa dahi götürülmeyen Sacha Boey, o denli bir çıkışa imza attı ki hem liderlik koltuğuna oturan kadrosunun fark yaratan futbolcuların biri oldu hem de Avrupa devlerinin radarına girdi.

Ağustos ayında olduğu üzere yalnızca İtalya değil bu sefer ülkesi Fransa ile Portekiz kulüpleri, 22 yaşındaki futbolcuyu gündemlerine aldı.

Yaz transfer devrinde de Boey’e talip olan Serie A grubu Udinese, ısrarlı halini sürdürürken Fransız oyuncu için bir kere daha menajeriyle temasa geçti.

galatasaray sacha boeyden 12 kat kar edecek 66f59816

“Boey’e çok iş düşecek”

Yaz transfer periyodunda 5 milyon euro öneren İtalyan kulübü reddedilen sayısı 8 milyon euroya çıkarsa da Galatasaray yeniden ‘hayır’ dedi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Boey’in futbolunu takdir edip şampiyonluk maksadına kilitlenirken menajerine de “12 milyon euronun altında bir teklifi değerlendirmeye almayacağız. Ligin 2. yarısında da mesleğindeki birinci şampiyonluğu Galatasaray ile yaşaması ismine Boey’e çok iş düşecek.” diyerek Fransız oyuncu için teklifler için mayıs ayı sonrasını işaret etti.

12 kat gelir bekleniyor

Boey’i takip eden kulüpler ortasında Fransız grubu Olympique Lyon’un da olduğu tabir edildi. Lyon scoutlarının uzun müddettir izlediği Boey’i gündemine alan bir başka grup ise Portekiz’den Sporting Lizbon. Lakin Galatasaray, şampiyonluk maksadı nedeniyle oyuncusunu orta transfer periyodunda bırakmak istemiyor.

Sezon sonu için şu an en az 12 milyon euro paha biçilen Sacha Boey’den Galatasaray şu anki hedeflenen sayılarla en az 12 kat gelir elde edecek. Galatasaray, Sacha Boey’i 1 milyon 150 bin euro takımına katmıştı.

galatasaray sacha boeyden 12 kat kar edecek 66fcd835

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu