Ekonomi

Fed ABD’nin 6 büyük bankasından iklim riski tahlili istedi

Fed’den yapılan açıklamada, bankanın pilot iklim senaryosu tahlil çalışmasının nasıl yürütüleceğine dair bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, iklim risk idaresi uygulamalarına yönelik anlayışı derinleştirmek ve iklimle ilgili finansal riskleri belirleme, ölçme, izleme ve yönetme kapasitesi oluşturmak gayesiyle niteliksel ve niceliksel bilgiler toplanacağı aktarıldı.

ABD’nin 6 büyük bankasından iklim riski tahlili istendiği belirtilen açıklamada, bu bankaların sel, orman yangını, kasırga, sıcak hava dalgası ve kuraklık üzere olayların kredi portföyleri ve ticari gayrimenkul varlıkları üzerinde oluşturabileceği etkiyi değerlendireceği kaydedildi.

Açıklamada, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley ve Wells Fargo’nun çalışmaya katılacak bankalar olduğu anımsatılarak, risk tahlilleri için bankalara tanınan müddetin 31 Temmuz’da sona ereceği bildirildi.

Fed’in açıklamasında, tahlillerden elde edilen bilgilerin potansiyel riskleri belirlemek ve tesirli risk idare uygulamalarını geliştirmek için kullanılacağı aktarıldı.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu