Dünya

Eyfel Kulesi’ne slogan yansıtıldı: İran’daki idamları durdurun

eyfel kulesine slogan yansitildi irandaki idamlari durdurun 5cc8e

İran’da Mahsa Amini protestolarına katıldıkları gerekçesiyle idama mahkum edilenlerin sayısı her geçen gün artarken, Paris Belediyesi’nden İranlı göstericilere dayanak, İran hükümetine reaksiyon geldi.

“İdamları durdurun” sloganı

Fransa’nın başşehri Paris’te yer alan dünyaca ünlü Eyfel Kulesi’ne Paris Belediyesi tarafından “İran’da idamları durdurun” sloganları yansıtıldı.

Paris Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Eyfel Kulesi’ne kelam konusu sloganların İran hükümetinin protestocuları infaz etmeye devam ettiği sırada özgürlükleri için cesurca savaşanları anmak ve muhaliflere dayanak olmak emeliyle yansıtıldığı aktarıldı.

eyfel kulesine slogan yansitildi irandaki idamlari durdurun 5cccf109

2 gün boyunca sürecek

Sloganların yansıtılmasına mahallî saatle 18.30’dan itibaren başlarken, 2 gün boyunca süreceği belirtildi.

Eyfel Kulesi’nin karşısında bulunan Trocadero Meydanı’nda toplanan İranlı muhalifler ise hükümet tersi protestolarına devam etti.

eyfel kulesine slogan yansitildi irandaki idamlari durdurun 5ccd7186

İran’daki idamlar

Paris Belediye Lideri Anne Hidalgo ise, hayatını kaybeden Masha Amini’ye geçtiğimiz yıl ekim ayında Paris kenti fahri vatandaşlığı vermişti.

Öte yandan, İran’da Masha Amini protestoları nedeniyle bugüne kadar 22 kişi idama mahkum edilirken, 4 kişinin idam cezası infaz edildi.

eyfel kulesine slogan yansitildi irandaki idamlari durdurun 5cced597

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu