Güncel

Evlat nöbetini bin 233’üncü gününde

yeni haber basligi 647ba

Diyarbakır annelerinin umutlu bekleyişi devam ediyor…

Çocuklarının hain terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasının akabinde farklı kentlerden 3 Eylül 2019 yılında Diyarbakır’a gelen ailelerin kararlı gayreti sürüyor.

HDP Vilayet Binası önünde Diyarbakır’da evlatları için oturma hareketi başlatan ailelerin direnişi bin 233’üncü günde.

Evladı Hasan Öz’ün 1996 yılında kandırılıp kaçırıldığını ileri süren baba Zeki Öz, çocuğunu almadan bir yere gitmeyeceğini söyledi.

“Dönen evlatların hepsi ailelerin yanına gitti”

Çocuğuna ‘teslim ol’ davetinde bulunan Öz, “Sene 1996’da oğlum Diyarbakır’dan götürüldü. O yıldan bu yana evladımdan haber alamamışım. Ben oğlumu HDP’den istiyorum. Zira oğlumu onlar buradan götürdü. Bizlerin tek maksadı var, o da çocuklarımızın geri getirilmesidir.

Çocuklarımız gelmeyene kadar biz buradan bir yere ayrılmayacağız. Oğlum Hasan gel teslim ol. Türk adaletine inanç, teslim ol. Oradakiler sana gidersen ceza verecekler diyorlar lakin o denli bir şey yok. Bak geri dönen evlatların hepsi ailelerin yanına gitti. Sen de gel artık.” dedi.

yeni haber basligi 64a2c941
yeni haber basligi 64a3a308
yeni haber basligi 64a47378
yeni haber basligi 64a56156

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu