Magazin

Eskişehir’de bir konuttan 40 ton çöp çıkarıldı

eskisehirde bir evden 40 ton cop cikarildi 57cc2

Eskişehir’de bir konuttan gelen makus kokular, vatandaşı canından bezdirdi..

Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine mahkeme kararı ile binaya gelen belediye grupları, çilingir yardımıyla meskene girdiklerinde odaların atık unsur ve çöplerle dolu olduğunu görünce şaşkına döndüler.

40 ton çöp çıktı

Yaklaşık 40 ton çöp bulunduğu düşünülen meskeni temizlemek isteyen belediye görevlilerine müsaade vermeyen Zeynep O., belediye çalışanlarına güç anlar yaşattı. Epeyce makûs kokan 2 kamyon ve 1 kamyonet dolusu çöpü temizleme çalışmalarına başlayan belediye grupları, meskenin içerisinde yürümekte bile zorlandı.

Komşular rahatsız

Çevreden çöpleri toplayarak konutuna depolayan Zeynep O. isimli şahsın karşı komşusu olan Mehmet Alparslan, mahalle sakinleri olarak durumdan rahatsız olduklarını lisana getirdi.

“Kadının içeride öldüğünü kestirim ettiler”

Çevreye yayılan pis kokudan ötürü bayanın içeride öldüğünü iddia ettiklerini söyleyen Alparslan, “Ben karşı apartmandan komşusuyum. Bu kardeşimiz birebir vakitte mal sahibi. Yaklaşık 10-15 gündür kendisini görmüyoruz. Meskeni çok pis kokuyor. Gece gündüz konutun önüne gelip gidenler oluyordu, ancak kendisi hiçbir biçimde komşularına yardımcı olmuyordu. ‘Evi temizleyin, sisteme sokun, mahallede koku oluyor’ diyorduk. Lakin yanıt vermiyordu. Meskeni de çok pis kullanıyordu. Mahalle olarak rahatsızız. Şikâyet edenin kim olduğunu bilmiyorum, lakin bu bahiste tüm apartman ve mahalle rahatsızdı. Şikâyet edildiğini bilmiyorum. Daha önce polis ve itfaiye gelmişti. Bayanın içeride öldüğünü varsayım ettiler. Bu biçimde bir ihbar olmuş. Bayanın meskende olmadığını tespit ettiler. Daha sonra meskeni boşaltırken görüyorum. Dışardan ne bulursa konuta getiriyordu. Ben onları görüyordum. Kendisine de söylüyorduk ‘Ne bulursan getirme’ diyorduk, lakin eline ne geçerse getiriyordu. Herhalde ruhsal rahatsızlığı vardı. Hatta koridorun girişinde bile karton ve teneke kutular vardı. Daire kapısına bile bir sürü eski ve atık materyal koyuyordu. Mahalle olarak bu durumdan 3 yıldır rahatsızız. Şikâyet eden kesinlikle vardır. Ben şikâyet etmedim, lakin gelip gideni komşu olarak bu kadar gördük” halinde konuştu.

bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 1 575f6
bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 2 575f7
bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 3 575f7
bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 4 575f8
bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 5 575f9
bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 6 575f9
bu evden yaklasik 40 ton cop cikartildi 7 575fa

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu