Ekonomi

Erdoğan’dan seçim için ’14 Mayıs’ vurgusu

AK Parti Küme toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktisada ve seçimlere yönelik açıklamalar yaptı.

Enflasyonun önümüzdeki periyotta süratle düşeceğini kaydeden Erdoğan “En büyük meselemiz enflasyondu, işte o da düşüşe geçti. 2022’yi yüzde 64’le kapattığımız enflasyonun önümüzdeki aylarda yüzde 50, 40, 30’lara hakikat süratle düştüğünü göreceğiz. Zira enflasyona sebep olan tuzakları bozduk, önlemlerimizi aldık, sistemlerimizi kurduk. Artık herkes Türkiye’nin faiz, kur, enflasyon şer üçgeniyle teslim alınamayacağını gördü” sözünü kullandı.

Erdoğan konuşmasında Eski Demokrat Parti önderi Adnan Menderes’in seçimi kazanarak başbakanlık misyonunu üstlendiği 14 Mayıs 1950 seçimine işaret ederek şunları söyledi; “Rahmetli Menderes 14 Mayıs’ta ‘Yeter kelam milletin’ diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Birebir biçimde Merhum Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde kıymetli bir muvaffakiyet kazanmıştır.

Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi olmayacak’ diyerek hükümete gelmiştik. Artık de ‘Söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek milletin takviyesine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra tıpkı gün altılı masaya cevabını verecek. Vesayet heveslilerine karşın Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız.”

Erdoğan hafta sonunda Muğla’da yaptığı açıklamada da “Rahmetli Menderes’in 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter kelam milletindir’ diyerek açtığı yolu 2023’te, ‘Yeter, kelam de karar da milletindir!’ diyerek menziline bir arada ulaştıracağız” demişti.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu