Teknoloji

En parlak ekranlı telefon muhakkak oldu: 1900 nit parlaklık

600x338en parlak ekranli telefon belli oldu 1900 nit parlaklik

en parlak ekranli telefon belli oldu 1900 nit parlaklik159593 0 Xiaomi’nin toplumsal medya platformu Weibo’da yayınladığı görsele nazaran, Xiaomi 13 Pro’nun ekranı azamî 1900 nit parlaklığa ulaşabiliyor. Xiaomi, bu derece yüksek parlaklık düzeyine karşın 13 Pro’nun pil ömrünün geçen yılki modele kıyasla %22 arttığını söylüyor. Natürel ki bunda yeni ekran kadar daha fazla güç verimliliği sunan işlemcinin de hissesi büyük.

Bazı kaynaklara nazaran Samsung, Galaxy S23 serisinde E6 AMOLED ekranı kullanmayacak. Galaxy S23 Plus ile Galaxy S23 Ultra’nın OLED ekranı en yüksek 1769 nit parlaklık düzeyine ulaşabilecek. Şu an için yalnızca söylentiden ibaret olan bu bilgi hakikat çıkarsa, Samsung birinci kez akıllı telefon piyasasında en parlak Android telefonu üreten isim olmayacak.

Şu anda bu paneli kullanan birkaç Android telefon üreticisi var. iQOO, Vivo ve OPPO dahil öbür Android akıllı telefon OEM’leri üst düzey aygıtlarında Samsung’un E6 OLED panellerini kullanıyor. Tıpkı panel iPhone 14 Pro serisinde de kullanılıyor. Yeni panel, ekran parlaklığını artırırken güç tüketimini azaltan yesyeni bir gereç kullanıyor.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu