Dünya

Dnipro’da can kaybı 40’a yükseldi

dniproda can kaybi 35e yukseldi 4f9ae

Ukrayna’nın Dnipro kentinde, Rusya’nın düzenlediği hücumda apartman maksat oldu.

Ağır hasar gören binada enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmaları 40 saattir devam ediyor.

35 kişi hayatını kaybetti

Dnipro Bölge Valisi Reznichenko, resmi Telegram hesabından yaptığı açıklamada, “Dnipro’daki arama kurtarma operasyonu yaklaşık 50 saattir sürüyor. Enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken cansız vücutlar çıkmaya devam ediyor. Şu ana dek düşman saldırısı 40 hayata mal oldu ve ortalarında 2 çocuk da var.” dedi.

dniproda can kaybi 35e yukseldi 4f961834

“Mücadele ediyoruz”

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelensky, akına ait Rus halkına seslenerek şu tabirleri kullandı: “Her insan için gayret ediyoruz. Kurtarma operasyonu, hayat kurtarmak için en ufak bir baht olduğu sürece devam edecektir. Rusya’da şu anda bile bu terörü kınayan birkaç kelam bile söyleyemeyen herkese sesleniyorum. Her şeyi çok âlâ görmelerine ve bilmelerine karşın. Korkakça sessizliğiniz, olup biteni beklemeye çalışmanız, tıpkı teröristlerin bir gün peşinize düşmesiyle son bulacak. Kötülük, kendisinden korkanları yahut onunla pazarlık etmeye çalışanları sürekli hatırlar. Bu kötülük sizin peşinize düştüğünde, sizi koruyacak kimse olmayacak.”

dniproda can kaybi 35e yukseldi 4f98c483
dniproda can kaybi 35e yukseldi 4f98c885
dniproda can kaybi 35e yukseldi 4f994849

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu