Magazin

Devlet Bahçeli, AA’daki ‘Yılın Fotoğrafları’nı oyladı

devlet bahceli aadaki yilin fotograflarini oyladi 5329e

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansı muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında yıl boyunca çektiği fotoğrafları inceledi.

Bahçeli, “Yılın Fotoğrafları” adı altında “haber”, “çevre ve yaşam” ile “spor” kategorilerindeki kareleri oyladı.

Haberde “Görev tamam”

MHP Genel Lideri, “haber” kategorisinde Özkan Alim’in “Görev tamam” isimli Van’da terörle çaba sonrasında güvenliğin sağlandığı Tendürek Dağı’nın tepesine Türk bayrağının dikildiğini gösteren fotoğrafa oy vererek “Teröre son veren Mehmetçik’e selamlar.” dedi.

devlet bahceli aadaki yilin fotograflarini oyladi 532dc448

“Çanakkale geçilmez diyorduk”

“Çevre ve yaşam” kategorisinde Mahmut Serdar Alakuş’un “Sen aydınlatırsın geceyi” isimli 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde yükselen ayın fotoğrafını oylayan Bahçeli, “Çanakkale geçilmez diyorduk, artık de insanlığın hizmetinde.” tabirini kullandı.

Çıldır Gölü favorisi oldu

Bahçeli, “spor” kategorisinde Cüneyt Çelik’in “beygir gücü” isimli araba sporlarında 2021’de şampiyonluk kazanan pilotların, buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde atlı kızakla yarış yaptığını gösteren fotoğrafı seçti.

devlet bahceli aadaki yilin fotograflarini oyladi 532ef155

“İnsanlığa büyük hizmet”

Bahçeli, oylamanın akabinde yaptığı değerlendirmede, fotoğrafları çok beğendiğini belirterek “Çok hoş, arkadaşlara teşekkür ediyorum, hepsini tebrik ediyorum. Anadolu Ajansı çalışanlarının, dünyayı ve Türkiye’yi okurken yakaladıkları en kıymetli ögelerin takdimi, insanlığa büyük bir hizmet olarak görülüyor.” sözlerini kullandı.

Kendi fotoğraf albümünü gösterdi

Bu ortada MHP Genel Lideri Bahçeli, Afganistan’ın Faryab vilayetinin Andhoy ilçesinde, himayesinde faaliyetlerini sürdüren öksüz ve yetim Türkmen çocukların kaldığı Andhoy Türkmenevi Talebe Yurdu ile ilgili fotoğraf albümünü gösterdi.

devlet bahceli aadaki yilin fotograflarini oyladi 53305986
devlet bahceli aadaki yilin fotograflarini oyladi 53316572

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu