Ekonomi

Darphaneye kamu emekçisi alımı yapılacak

yeni haber basligi 4efb2

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 13 meslek için 85 kamu emekçisi alınacağını duyurdu.

Karar, Resmi Gazete’de yayınlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün, Resmi Gazete’de yayınlanan ilanına nazaran, 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi personel alımı yapılacak.

Asgari fiyatla işe başlanacak

Asgari fiyatla emekçi takımlarına yerleştirilen adaylar, 2 ay deneme periyodik olarak yasal taban fiyatla misyona başlatılacak.

Sözlü imtihan var

Açık iş sayısının 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar yedek aday ortasında kelamlı imtihan gerçekleştirilecek.

Başvurular 16 ila 20 Ocak tarihleri arasında

Aşçı, kimya laboratuvarı vazifelisi, matbaa personeli, baskıcı (plastik) çalışanı, üniversal torna tezgahı operatörü, makine bakım tamirat teknisyeni/makine bakım onarımcısı, hadde emekçisi, metal pres makinesi operatörü, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme teknisyeni, aşçı yardımcısı, bulaşıkçı, paklık vazifelisi, muhafaza ve güvenlik hizmetleri/silahlı güvenlik vazifelisi meslekleri için müracaatlar, İŞKUR internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak 16 ila 20 Ocak tarihleri ortasında yapılacak.

darphaneye kamu iscisi alimi yapilacak 4f274421

Duyuru adresi

Alıma ait başka her türlü duyuru kurumun internet adresinden (https://www.darphane.gov.tr) ilan edilecek. Noter tarafından 23 Şubat’ta çekilecek kura ile seçilen asil listedeki adaylar, tarihi ve saati bilahare ilan edilecek kelamlı imtihana tabi tutulacak.

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu