Güncel

CHP mitinginde konuşma yapmıştı: Esma Ay, AK Parti’ye katıldı

chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 64d14

AK Parti Balya İlçe Lideri Cüneyt Çalışan, Balya Göloba’da çiftçilik ve pazarcılıkla uğraşan Esma ve Gürdal Ay çiftine AK Parti rozeti taktı.

Ay, 24 Temmuz 2022’de CHP Genel Lideri’nin düzenlediği mitingde üreticinin yaşadığı problemleri lisana getirmiş, ürettiklerinin karşılığını alamadıklarından bahsetmişti.

22 Temmuz’daki mitingde konuşması için kendisine talep etmediği halde CHP’li yöneticilerden kimi kelamların verildiğini söyleyen Esma Ay, “Ben de orada yalnızca yaşadıklarımı, kederimi anlattım. Kimseyi de karalamadım. Ne AK Parti’yi ne de CHP’yi. Ben yalnızca o gün yaşadığımız durumu anlattım.” dedi.

“Verdikleri kelamları tutmadılar”

Kendisinin CHP’nin mitingine katılma sürecini anlatan Balyalı çiftçi ve pazarcı Esma Ay, “Ben pazarcılık yapıyorum. O zamanlardaki durumdan artık çok farklı. O vakit sattığımız ucuzdu, aldığımız mazot kıymetliydi mitingde anlattığım üzere. Ben oraya kimseyi karalamak için çıkmadım, kaygımı anlatmak için çıktım. Yanlış bir şey de konuşmadım, herkesin yaşadığını anlattım. Bir de bunlar verdikleri kelamı tutmadılar. Bana ‘Bir şeye muhtaçlığın var mı?’ dediler. Ben ekmek yapıp pazarda satıyorum. Biz Esma Hanım’a bir fırın yapalım, hamur karma makinası alalım dediler. Ben de ekmek karma makinası falan istemiyorum dedim. Benim fırınım uzak, bana yalnızca fırının tuğlasını, çimentosunu alın, biz geresini yaparız dedim. Onlar da tamam dediler. Daha da yapacaklar. Verdikleri kelamı tutmadılar.” diye konuştu.

chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 64871370

“CHP’yle yol yürünemeyeceğini anladım”

Eşi Esma Ay ile birlikte AK Parti’ye üye olan Gürdal Ay ise CHP’lilerin kendilerine verdikleri kelamları yerine getirmedikleri için AK Parti’ye katıldıklarını lisana getirdi. Gürdal Ay, “Mitingde birisinin konuşması gerekiyormuş, onun için de eşimi seçmişler. Demişler ki konuşur musunuz? Hanım burada Balya Belediye Lideri Sayın Orhan Gaga’nın yanına çıkmış, yanında da Ensar Aytekin diye bir milletvekili var. Bunlar eşime kelam vermişler lakin maalesef Kılıçdaroğlu üzere verdikleri kelamda durmadılar. Gerçek bu. Bu saatten sonra da inşallah AK Parti saflarında onlarla yürümeye devam edeceğim. Bunların verdikleri kelamları yerine getirmemeleri AK Parti’ye geçmemizde tesirli oldu. Ben yıllarca CHP’ye oy vermiş bir beşerim. Ancak hamasetten öbür maalesef hiçbir şeyleri yok. Yani her şeye karşı, her şeye muhalefet. Bize yanıt dahi vermediler. Buraya gelip AK Parti’ye üye olurken kimsenin tesirinde kalmadık, kimse bana AK Parti’ye üye ol falan demedi. Ben yanlışlıkları gördüğüm için kendim gelerek buraya üye oldum. Yani kimsenin tesirinde kalarak yahut rastgele birisinin dikte etmesiyle buraya gelmiş birisi asla değilim.” ifadelerini kullandı.

CHP’li arkadaşlarına da seslenen Gürdal Ay, “Ben eski CHP’li arkadaşlarıma buradan seslenmek istiyorum; yani bizim CHP’yle yürünebilecek hiçbir yol olmadığını ben anladım, inşallah siz de anlarsınız bunu. Arayıp bir sefer bile teşekkür etmediler. Yani ahde vefaları hiç yok.” dedi.

chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 64c9d409

“6’lı masanın yaptığı daima mizansen”

AK Parti Balıkesir Vilayet Lideri Ekrem Başaran ise Ay çiftinin AK Parti’ye katılma süreci hakkında yaptığı açıklamada, “İlçe Liderimiz bu mevzuda bana bilgi, haber verdi. Esma Ablamıza kendisinin de dediği üzere kimi kelamlar verilmiş, daha sonra da bu verilen kelamlar her vakit olduğu üzere unutulmuş, hiçbir verilen kelam yerine getirilmemiş. Esma Hanım da bunlara kızıp, CHP üyeliğinden istifa edip AK Parti’ye geçmiş. Olağan bu durum bizim çok alışık olduğumuz bir senaryo açıkçası. CHP’de, Uygun Parti de Altılı Masanın birçok üyesinin teşkilatlarının gerçekleştirdiği bir mizansen bu. Ben çabucak hemen üç yılı aştı vilayet başkanlığı dönemimde hem kentimizde hem ülkemizde birçok noktada bu biçimde senaryolar yaptılar. Neler yaptılar? İşte kent ziyaretlerinde kelamda esnaf ziyaretleri yaparken kendi idare heyeti üyeleri esnafmış üzere davranıp hükümeti, ülkemizi, ülkemizin dış siyasetini, iktisadını eleştiren birçok mizansenler, tiyatrolar sergilendi. Bunlar daima kurgulanmış hadiselerdi. Burada da Esma Ablamızı bulmuşlar.” diye konuştu.

chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 6485c210
chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 6485d528
chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 6485d195
chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 6485d288
chp mitinginde konusma yapmisti esma ay ak partiye katildi 6485d703

Haber34

Haber34 haber sitesi, en güncel ve tarafsız haberleri okuyucularına sunmak için kurulmuş bir platformdur. Haber34, birçok konuda haberleri okuyucularına sunar, özellikle siyasi, ekonomi, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu